Vücut Tipine Uygun Kot Pantolon Seçimi
Günlük hayatta şıklığı yakalamak isteyen kadınlar, pantolon seçimlerine oldukça dikkatli olmalıdırlar. Yanlış pantolon seçimi hem bacak boyunuzu olduğundan kısa gösterebilir hem de belinizi daha kalın gösterebilir.

Bundan dolayı vücut tipinize uygun pantolon seçmek kötü bir görünüm sergilememek için oldukça önemli. Ayrıca üst kombininizin şıklığını sergilemek istiyorsanız yine pantolon seçiminizi özenli yapmanızda fayda olacaktır.

Vücut Tipine Uygun Kot Pantolon Seçimi

Vücut Tipine Uygun Kot Pantolon Seçimi

Peki, vücuda uygun pantolonseçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Günlük şıkı ve rahatlığı yakalamak isteyen genç kızlar kot pantolonlara yöneliyorlar. Yalnızca jean pantolon giyerek doğru parçayı seçebilmek için en ideal parçaları seçmek gerekiyor.

Vücut Tipine Uygun Kot

Vücut Tipine Uygun Kot

Öncelikle doğru bir jean pantolon seçmek istiyorsanız, vücudunuzu tanımanız gerekiyor. Vücudunuzu tanımadan doğru pantolonu da seçmeniz mümkün değil. Öncelikle aynanın karşısına geçin ve vücut kıvrımlarınıza dikkat edin.

Kot Pantolon Modelleri

Kot Pantolon Modelleri

Jean pantolon seçerken kilolu kadınların çok dar pantolonları seçmemeleri gerekiyor. Eğer kilolu veya balık etli bir kadınsanız öncelikle bunun farkında olmalı yani bunu kabullenmeli ardından da çok dar pantolonları giymekten kaçınmalısınız. Çünkü dar pantolonlar sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterecektir.

2017 Bayan Kot Pantolon Modelleri

2017 Bayan Kot Pantolon Modelleri

Eğer sorunlu bölgeniz bel ve çevresi ise o halde belinizi daha da ortaya çıkaracak düşük bel pantolonlardan kaçınmalı aksine yüksek bel pantolonlar giymeyi tercih etmelisiniz. Bu pantolonlar bel çevrenizi daha ince gösterecektir.

Uzun bacaklı kadınların giymesi gereken jean pantolon, skinny kotlardır. Bundan dolayı en çok bu pantolonları tercih edebilirler.

Bayan Kot Pantolonlar 2017

Bayan Kot Pantolonlar 2017

Kısa bacaklı kadınlar ise bacak boylarını kesmeyen pantolonlar tercih etmelidirler. Bu pantolonlar bilekten biten dar pantolonlar olabilir.

Bol paça pantolonu ise ya uzun bacaklı kadınlar tercih etmelidirler ya da kosa boylu kadınlar tercih edeceklerde bile altına topuklu bir ayakkabı ile gitmelidirler. Aksi halde olduklarından daha kısa görünmeleri mümkün.  

Jean pantolon alırken,pantolonun birkaç defa giymeden sonra esneme payı olduğunu hesaba katarak alın.Bacaklarınızı bir beden sıkacak Jean pantolonlar almayı tercih edin. Aksi taktirde hem bel kısmı genişleyecek pens attırmak zorunda kalacaksınız hem de bacak kısmı bollaşacaktır. Böylece daraltmak için ekstra terzi masrafı ödemeniz gerekecektir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları