Yüzdeki Siyah Noktaları Ve Lekeleri Yok Eden Kür
Parlak ve canlı bir cilde sahip olmak hepimizin hayali.Yüzümüz zamanla çeşitli dış ve hormonal etmenlere bağlı olarak eski parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü yitirebilir.

Siyah Nokta Maskesi

Yüzümüzde güneşten kaynaklı siyah leke, çiller ve sivilce izlerinden kurtulmak bu doğal kür ile mümkün üstelik de bunun için pahalı kremler ve estetik ameliyatlara gerek kalmaksızın.

 Bunun yanında beslenmenize dikkat etmek özellikle C vitamini ve E vitamini almak, stres, alkol ve sigaradan uzak durmak cildinizin güzel ve pürüzsüz görünmesi için en başta dikkat edilmesi gereken şeylerden.

Antik çağlardan bu yana kişisel bakım ve temizlik için ayrıca yaraların tedavisinde, zayıflamada ve selülitleri yok etmede sirkenin kullanıldığını duymuşsunuzdur. Sirkenin içindeki asitler cildin ph dengesini düzenleyerek cilde canlılık ve parlaklık kazandırıyor. Özellikle de elma sirkesi en etkili kişisel bakım doğal ürünlerinden biridir. 

Aşağıda tarifini vereceğimiz bu mucizevi lütfen en iyi sonuçları elde etmek için maskeyi düzenli kullanmak ve elma sirkesi seçimi çok önemli. Sirkeyi mutlaka  filtreden geçmemiş fıçılarda karanlık ortamda yeterince bekletilmiş katkısız doğal olmasına dikkat ediniz. Marketler yerine aktardan alacağınız sirkeler doğallık açısından daha iyi olabilir.

Yüzdeki Lekeleri Yok Eden Bakım Kürü Malzemeleri

1       Bir çorba kaşığı dolusu saf doğal filtrelenmemiş elma sirkesi

2       Bir tatlı kaşığı dolusu bal

3       Tepeleme bir çorba kaşığı yulaf unu

Bütün malzemeleri metal olmayan bir kapta (cam yada tahta olması ideal) iyice karistiriniz ve bir kaç dakika bekletiniz.Ardından su ile yıkadığınız temiz yüzünüze bu maske kıvamına gelen kürden incebir tabaka halinde sürüp 10-15 dakika boyunca bekletip ılık su ile yıkayın.

Sirke içerdiği asitten dolayı cildimizi kurutabilir bu nedenle yüzünüzü bir nemlendirici ile nemlendirmeyi unutmayınız.(Bizim tavsiyemiz Hindistan cevizi yağı kullanarak yüzünüzü nemlendirmeniz) Bu maskeyi cildinizdeki leke durumuna göre haftada 2 ya da 3 kez kullanmanızı öneririz.

Arzu ederseniz sabah ve ya akşam maskeyi uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan 3 hafta sonra cildinizdeki değişimi gözle görülebilir şekilde fark edeceksiniz.Cildiniz sağlıklı ışınlayacak canlı parlak saf duru bir görünüme kavuşacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları