Youtube'dan Düşündüren Karar
Youtube ülkelerle çekişmesine devam ederken düşündüren bir karar daha aldı. İşte o karar...

YouTube’dan Düşündüren Karar

YouTube herkesin aktif bir şekilde kullandığı ve hem film hem de müzik dinleme konusunda insanlara oldukça pratiklik kazandıran bir site halindedir. Bu yönüyle ağır basan ve yalnızca Türkiye sınırlarında değil birçok ülkenin aktif bir kullanım sağladığı YouTube çok kısa bir zaman önce aldığı bir karar ile herkesi şaşırtmıştır.

YouTube üzerinden kolaylıkla insanların paylaşım yapabilmeleri ve bu şekilde hem kendi bireyselvideo çekimlerimizin bulunduğu hem de kendi Ülkemiz adına çektiğimiz birçok videoyu kolayca paylaşabilir sağlayan muhteşem bir site olması ile hepinizin ilgisini çekmiştir.

Kuzey Kore YouTube'dan Rest

Birçoğunuzun ülkeler hakkında bilgisi olmasa dahi Kuzey Kore konusunda birçok haber ilginizi çekmiştir. Tüm ülkelerde aktif bir şekilde kullanım sağlanan internet belki de Kuzey Kore halkı arasında hiç bilinmemekte ve bugüne kadar hiç kimse kullanılmaktadır. 

Bu yönüyle hepimizin dikkatini çeken Kuzey Kore YouTube tarafından büyük bir rest çekilmiş ve artık Kuzey Kore adına haberlerin yapılması yasaklanmıştır. Dünya üzerinde oldukça fazla nüfusa sahip olan bu Kuzey Kore yaptığı haberler ile YouTube tarafından olumsuz bir görünüme sahip olmuş zaten dünyaya internet anlamında kapalı olan Kuzey Kore’ye bir kapıda YouTube’dan kapatılmıştır. 

Bu haliyle çok fazla dikkat çeken uygulama yapılan soruşturmaların üzerine yalnızca bu nedenlerden ötürü olmayız yalnız yasal uygulamalardan ötürü bu hesapların kapatıldığına dair açıklama yapılmış bunun üzerine herhangi bir duyum alınmamıştır. 

Bunu da herkesin kafasında belirli soru işaretleri bulunsa da yapılabilecek tek şey zamanında beklemek ve zamanı geldiğinde Neden böyle bir girişimin yapıldığını açıklık getirilmesini istemektir. Böylesine bir kararın alınması oldukça merak konusu olmuştur. Çünkü zaten bilindiği üzere Kuzey Kore oldukça küçük bir ülke için Youtube’den böyle bir karar çıkması düşündürücü olmuştur. 

Herkesin böylesine bir kararı sorgulaması da çok normal bir durum olarak algılanmıştır. Zamanın hiç İnternet namına bir bilgi birikimi olmayan ve halkına bu noktada yasaklamalar getiren bu ülke için böylesine bir karar alınması gayet sorgulanmaya açık bir konu olmuş ve bu konuda gerekli açıklamaların yapılması istenmektedir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları