Yoğurt Maskesi
Yoğurdun besin olarak tüketildiği zaman cilde ve vücuda olan onlarca faydasını bilmeyen yoktur. Halk arasında yaygınlaşan bu mucize yiyecek, yenilmenin yanı sıra cilde de sürülebilir. Cilde sürüldüğü zaman da en az yenildiği zaman olduğu gibi cilde fayda göstermektedir.

Yoğurt Maskesinin Faydaları

Yoğurt önceden ve hatta şuan yüze maske malzemesi olarak sürülmekten ziyade maske için kullanılacak malzemeler ile karıştırılıp maske haline getirmeyi sağlayan bir besin olmaktadır. Bunun yanı sıra bir maske için ana malzeme de olabilmektedir. Çünkü her iki durumda da yoğurt, cilt sağlığına faydaları bulunmaktadır. 

Yoğurt Maskesi Kaç Dakika Durmalı?

Yoğurt, cildin parlamasını sağlar. Solgun cilt rengine sahip kişiler kullanabilmektedir. Yoğurt cildi besler. Bu sayede yüz yumuşar ve yüz problemleri de yavaş yavaş çözüme kavuşur. Yoğurt cilt kusurlarını önler ya da hâlihazırda olan cilt kusurlarını yok eder. Yoğurt lekelere karşı birebirdir. Ciltte herhangi bir sebep ile çıkan lekeleri düzenli kullanım ile geçirebilmektedir. 

YOĞURT MASKE OLARAK NASIL KULLANILIR?

Yoğurt, tüm cilt tipleri ile uyumlu doğal bir besindir. Hassas ciltlerden akneye yatkın yağlı cilde kadar tüm cilt tiplerini zarar vermeden temizler. Yoğurdun maske yapılışında kullanılabilecek farklı yollar vardır. Yoğurt ile maske yapmak isteyen kişiler cilt problemlerine göre malzeme seçmelidirler. 

YOĞURT MASKELERİNE ÖRNEKLER 

Birey, sivilceleri için bir maske kullanmak istiyorsa sivilceyi gideren malzemeleri de maskeye eklemelidir. Bu maske için yoğurt, limon, sirke ve kil kullanılabilir. Sivilceyi diğer yoğurt maskelerinden daha çabuk geçirir. 

Kişi sonradan cildinde oluşan bir lekeyi geçirmek istiyorsa bu defa da maskenin içine yoğurt, bal ve bir iki damla kayısı yağı koyulabilir. Bu maskelerin düzenli kullanılması gerekmektedir. 

Hiçbir cilt sorunu olmayan fakat cildinin nem dengesini koruyup, leke oluşumunu önlemek isteyen kişilerde yoğurt ile maske yapabilir. Biraz yoğurt, kahve telvesi ve aloe verada bu konuda önemli yer tutmaktadır. 

Saçlarını hızla uzatmak isteyen kişiler ise yoğurdun içine badem yağı ve eğer yoksa zeytinyağı karıştırarak saç diplerine uygulamalıdır. 

Bu maskelerin hepsi düzenli kullanım sonucu olumlu sonuç verecektir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları