Yeşil Çay Cilt Maskesi Mucizesi
Kadınlar cilt güzelliklerini korumak için ve daha güzel bir cilde sahip olmak için farklı maskeler ve tarifler denemektedirler. Yeşil çay cilt maskesi ise bu konuda biçilmiş kaftan. Buyurun yeşil çay maskesinin faydalarını ve tarifini inceleyelim.

Yeşil Çay ile Yapılan Cilt Maskesinin Yararları Nelerdir?

Yeşil çay, birçok kişinin sağlık için içtiği çay çeşitlerindendir. Papatya çayından zencefil çayına kadar pek çok doğal çay çeşidini bünyesinde barındıran yeşil çay sadece içilerek cilde fayda sağlamaz. İçmenin yanı sıra yeşil çayı maske yaparak yüzlerine süren kişiler ciltlerinde bir yumuşama ve pürüzsüzlük olduğunu belirtmişlerdir. 

Yeşil çay ile maske yapma fikri Ortadoğu’da yaşayan kadınlar tarafından bulunmuş ve denenmiştir. Yapılan denemelerin sonucunda yeşil çayın bir mucize gibi sürülen ciltte harikalar yarattığı gözlemlenmiştir. Bunun sonucunda yeşil çay maskesi günümüzde Türkiye’de ve başka pek çok ülkede de kullanılan bir maske türüdür. 

                                                       yeşil çay maskesinin faydaları

Yeşil çay maskesi yüzü yumuşatması ile bilinir. Yüzü yumuşatarak bebeksi bir cilt sunmaktadır. Hem dokunulduğunda hem de karşıdan bakıldığında yeşil çay maskesini düzenli kullanan bir ciltte kendine özgü parlaklık ve canlılık görülecektir. 

Yeşil çay maskesinin faydalarından biri de deri altını temizleyebilmesidir. Makyaj kalıntıları ve buna benzer deri altındaki kirleri temizleyebildiği iddia edilmektedir. 

Yeşil çayın bu ve bunlar dışında birçok faydası vardır. Ciltteki ölü deriyi temizleyerek cilt dışına atar. Bu sayede cildin üst derisi kendini yenileme fırsatı bulur. Yani yeşil çayın faydalarından biri de cildin kendini yenilemesini hızlandırmaktır. 

                                 yeşil çay maskesi nasıl yapılır

Yeşil Çay ile Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

-Herhangi bir yeşil çay 

-Kaynamış az bir miktar şu 

-Yulaf 

-Sade bir krem 

Yapılışı: 

Kaynamış çok az miktarda olan suyun içine bir miktar yeşil çay atılır. Yeşil çay ile karışan su ve diğer malzemeler karıştırılmalıdır. Maske haline gelene kadar karıştırılan bu karışım yüzde duramayacak kadar fazla sıvı olursa yeşil çayın içeriğindeki bitkinin bütün halinden de yardım alınabilir. 

Yeşil çay maskesi yapılıp yüze uygulandıktan sonra yarım saat içinde temizlenmelidir. Bu maske cildi besler fakat herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Bu nedenle uygularken çekinilmemelidir. Sıklıkla yapmak yerine haftada bir defa yapmak da yeterli olacaktır. Bahsedilen tüm etkilerin görülmesi için kişilerin bu maskeyi düzenli uygulaması gerekmektedir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları