Yemek Tarifleri
Kadınların mutfaklarında birer usta halinde olmaları çok da şaşırılacak bir durum değildir. Onlar mutfaklarında her geçen gün çok güzel tatlar ortaya koyup tüm konuklarının ve ev halkının yüzünü güldürmek isterler.

Pratik Yemek Tarifleri

Özellikle kadın günleri gibi yoğun misafirin olacağı günlerde kadınlar âdeta bir yarış içerisine girerler ve en güzel lezzetlerin kendi mutfaklarından çıkmasını isterler. 

Son zamanlarda bu noktada hem internet ortamında hem de yayın akışında sunulan birbirinden lezzetli yemek tarifleri bulunmaktadır.

Kadınların vazgeçilmezi olan kısır için şimdi sizlere farklı bir tarif sunacağım ve bu sunumu eminim ki en kısa zamanda sizde mutfağınızda yaparak tarif listenizden ayırmayacaksınız. 

Şalgamlı kısırı hiç duydunuz mu? Bu tarif hem yazayın da hem de kış ayında sizin en çok sevdiğiniz lezzet haline gelecektir.

Şalgamlı Kısır Malzemeleri

Şalgamlı kısır tarifinde sizde istediğiniz kıvamda harcınızı hazırlayabilir ve mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Malzemeler: 

ince buldur, şalgam tabii bu isteğe göre acılı veya acısız,konserve mısır, acı biber, salatalık turşusu, taze soğan, maydanoz, dereotu,limon, nar ekşisi, zeytinyağı, tuz, karabiber, pul biber yine isteğe bağlı olarak isot. İşte tüm bunlar ile muhteşem bir şalgamlı kısır hazırlığı yapabilirsiniz. 

Yapılışında ise ilk olarak bulgurunuzu bir kaba sayınıza göre ayarlayıp koyun şalgamınızı ise ayrı bir yerde kaynatın. Daha sonra bu şalgamı bulgurun üzerine ekleyerek biberi, salatalık turşusunu ekleyin, daha sonra yine tüm malzemeleri ekleyerek güzel bir sunuma hazırlanın.

 İçerisine koyduğunuz şalgam bu lezzete adını vermiş hem de oldukça güzel bir görüntüye imza atmıştır. Eğer sizde mutfağınızda böylesine vazgeçilmez bir lezzet hazırlamak ve bunu sunmak istiyorsanız hemen harekete geçin ve genel olarak her evde bulunan bu malzemeler ile muhteşem bir karışıma imza atın. 

Herkesin kısıra olan ilgisi malumdur. Bu kısır tarifini daha çok adana bölgesi gibi şalgamı seven kesimlerin yapacağını düşünüyorum. Çünkü şalgam insana farklı bir duygu ve farklı bir tat katıyor. Böylesine güzel bir tat için sizde harekete geçin ve mutfağınızı bu lezzet ile şenlendirin. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları