Yağ Bezesi Oluşumu Hakkında Bilinmeyen Her Şey
Yağ bezesi; ciltte çıkan cilt kusurlarından biridir. Fazla yağlı olan ya da güzelce temizlenemeyen ciltlerde bu problem ile karşılaşılabilir. Yağ bezesi görüntü itibari ile geniş gözenekli ciltlerde tümsekli bir yapıdadır.

YAĞ BEZESİ NEDİR? 

Yağ bezesi; ciltte çıkan cilt kusurlarından biridir. Fazla yağlı olan ya da güzelce temizlenemeyen ciltlerde bu problem ile karşılaşılabilir. Yağ bezesi görüntü itibari ile geniş gözenekli ciltlerde tümsekli bir yapıdadır. Bu tümsekli yapı ten rengine yakın renklerde olur. 

Yağ bezesi şikayeti günümüzdeki yaygın şikayetlerden biridir. Kişiler ciltlerinde tümsek halinde büyüklü küçüklü bu açık sarı bezeleri taşımak istemeyebilmektedirler. Yağ bezesi sorununu çözmenin kimyasal ve doğal olmak üzere yolları bulunmaktadır. 

Yağ bezesi ile karşılaşmak istemeyen kişiler yağ bezesi çıkmadan önce ciltlerine uygulayacakları masaj ve kremler ile bu sorunun önüne geçmeye çalışmalıdır. Bu yağ bezesini önleyen bir durumdur fakat tam anlamı ile koruyucu değildir. Bu sebeple cilt üzerinde başka yağ bezelerinin çıkması durumunda yağ bezesi için tedavi görülmelidir. 

YAĞ BEZESİ NEDEN ÇIKAR? 

Yağ bezesi genellikle yağlı ve akneye yatkın ciltlerde görülen bir cilt problemidir. Buna karşın makyaj yapan ve makyajı cildinden tam çıkaramayan kişiler de yağ bezesine maruz kalabilmektedirler. Bu cilt sorununun birçok nedeni vardır. Sadece makyaj değil, kalan yüz temizleme jelleri ve sabunlar bile deri altında birikerek yağ bezesi oluşumunu tetiklemektedirler. 

Yağ bezesi ciltte çıktığı zaman sivilce gibi tek tek çıkmaz. Birden fazla çıkar. Bu da yağ bezesinin kötü durumlarından biridir. Cildin her bölgesinde çıkabilecek olan bu cilt kusurunu geçirmek için çeşitli yollar vardır. 

YAĞ BEZESİ NASIL GEÇER? 

Yağ bezesi sorunu ile karşı karşıya olanlar için yağ bezesini geçirme yolları vardır. Bu yolar doğal ve kimyasal olarak ikiye ayrılır. Yağ bezesi konusunda çoğu doğal yöntem istenilen etkiyi vermez. Bu nedenle yağ bezesini geçirmenin en etkili yolu yağ bezelerini kimyasal bir işlem ile aldırmaktır. 

Her güzellik salonunda işlemi yapılan yağ bezesi aldırmak oldukça yaygınlaşmıştır. Kişiler bir veya cilt haline göre birden fazla seansta cildindeki yağ bezelerinden kurtulabilmektedirler. 

Yağ bezesi alma işlemi bir iğne yardımı ile derinin altında biriken yağı almak ile gerçekleşir. Basit ve etkili bir çözümdür. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları