Vücut Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vücut estetiği ve vücut estetiği ameliyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulabileceğiniz rehber niteliğindeki bu yazımızı okumalısınız.

Vücut Estetiği

Aşırı derecede kilo vermişseniz, vücut şekillendirme ameliyatı, yağ ve deriyi destekleyen deri altındaki dokuları düzeltir. Sarkmış olan deri ve yağ fazlalıklarını alır.

Fazla kilo vermenin bir sonucu olarak, deri ve dokular elastikiyetini kaybedebilir ve vücut yeni şekline uyum sağlayamaz. Bunun sonucunda; üst kollarda sarkma görülebilir, karın bölgesi genişleyebilir veya sarkabilir, göğüsler düzleşebilir, meme uçlarında sarkma oluşabilir. Böylece vücut estetiği ameliyatından sonra vücut, daha düzgün bir görüntüye sahip olabilir. 

Vücut Estetiği Ameliyatları

Aşırı derecede kilo vermiş ve bunun sonucunda vücut estetiği ameliyatı olacaksanız, kilo vermeyi durdurmanız ve ideal kilonuzu muhafaza etmeniz gerekmektedir. Bu aşamada eğer kilo vermeye devam ederseniz, vücudunuzda sarkmalar oluşacaktır. Eğer yeniden kilo almaya başlarsanız, deri genişler ve çatlaklar oluşur. 

Vücut estetiği ameliyatı olarak; karın germe ameliyatı, yağ aldırma ameliyatı, liposuction ve lazer lipoliz ameliyatlarının yapıldığı görülmektedir. Bu ameliyatlar alanında uzman Plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. 

Image

Vücut estetiği ameliyatıyla;  yağlar alınır, orantısızlıklar giderilir ve vücut şekillendirilir. 

Karın bölgesinde oluşan şekil bozukluklarının ameliyatla düzeltilmesi, karın germe ameliyatı olarak nitelendirilir. Karın germede, deri fazlalıkları, yağları ve çatlakları için operasyon yapılmaktadır. 

Vücuttaki yağ depolanmalarından kurtulmak ve vücutlarını şekillendirmek isteyen kişiler, Liposuction operasyonunu tercih ederler.

Liposuction operasyonları, lazer yardımıyla gerçekleşmektedir. Son yıllarda vücut şekillendirme ameliyatlarında en çok Liposuction yani yağ aldırma operasyonları yapılmaktadır. 

Bazı durumlarda tüm vücut şekillendirme ameliyatları da yapılmaktadır. Diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda doktorlarla iletişime geçilerek, kişiye özgü en uygun işlem seçilir. Tüm vücut ameliyatlarında genellikle, protezli veya protezsiz meme dikleştirme, uyluk germe, karın germe, Liposuction gibi işlemler kombine edilmektedirler. Tüm bu işlemler tek operasyonla yapılır. 

Vücut estetiği ameliyatlarında başarının maksimum düzeyde olması için, hastalarla doktorlar arasında iyi iletişim sağlanması oldukça önemlidir. Ayrıca hastanın plastik cerrahi uzmanının önerilerini anlayıp anlamadığı da son derece önemlidir. Bu anca karşılıklı iletişimle netleşebilir. Bundan dolayı ameliyattan önce, ameliyat döneminde ve ameliyattan sonra doktorunuzla iyi iletişim kurup, merak ettiğiniz her soruyu çekinmeden sormalısınız. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları