Varis Çorabı İle Varis Tedavisi
Varis tedavisinde varis çorabı varisi tedavi etmekten çok varisin gelişmesine ve ilerlemesini engell olan yardımcı bir yöntemdir. Varisli damarların genişlemesini durdurur ve varislerden dolayı oluşan şiyatlerin oluşmamasını sağlar

Varis Çorabı Nedir ?

Varis tedavisinde varis çorabı varisi tedavi etmekten çok varisin gelişmesine ve ilerlemesini engel olan yardımcı bir yöntemdir. Varisli damarların genişlemesini durdurur ve varislerden dolayı oluşan şikayatlerin oluşmamasını sağlar. 

Hastalar genelde varis çorabı giyerek iyileşebileceklerini sanırlar. Ve varis çorabı bu hastalarda herhangi bir iyileşme göstermediğinde bu çorapların işe yaramadıklarından şikayet ederler.

 Oysa varis çorapları sadece hastalığın gelişim sürecini durdurmaktadır. Ağrı, sızı gibi şikayetlerin dindirilmesini sağlamaktadır.

Uzmanlar varis hastalarına varis çorabı giymelerini kesinlikle önermektedirler. Özellikle de serin havalarda varis çorabı giymenin dahada faydalı olacağını vurgulamaktadırlar. 

Bunun dışında sürekli olarak ayakta çalışan kişilerde koruyucu varis çorapları giymeleri konularında uyarıda bulunuyorlar. 

Varis çorapları basınçlı olan çoraplardır. Doktorların önerdiği varis çorapları ise orta basınçta olan varis çoraplarıdır. Bunlar hastalarda rahatsızlık yaratmayan, hastaların uyum sağladığı türler olduğu için genelde tercih edilirler.

Hastalar varis çoraplarını görüntüleri ve yapıları sebebiyle eskiden çok tercih etmezlerdi. Fakat günümüzde varis çorapları eskisi gibi kalın ve rahatsız edici değil, günlük hayatımızda rahatlıkla kullanılabilen incelikte ve estetik görünümde imal edilmektedirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları