Vajinal Kuruluğa Bitkisel Çözümler
Vajinal kuruluk için birbirinden faydalı bitkisel çözümleri sizler için derledik. Bu yazımızı kaçırmayın.

Vajinal Kuruluğa Bitkisel Çözümler

Vajinal kuruluk sorunu kadınların cinsel hayatını kabusa dönüştürmektedir. Bu doğrultuda; vajinal kuruluk nedeniyle cinsel yaşantıdan zevk almayan kadınların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. 

Bundan dolayı vajinal kuruluk sorununun çözümü oldukça önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada vajinal kuruluğa pek çok farklı çözümün geliştirildiği de bilinmektedir. Son zamanlarda özellikle vajinal kuruluğa bitkisel çözümler oldukça ön plana çıkmış durumdadır. 

Zira bitkisel çözümlerin yan etkilerinin az oluşu ve oldukça etkili bir çözüm yolu olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir. Esasında vajinal kuruluk sorunu; sadece cinsel ilişkide ağrı ve rahatsızlık durumlarıyla ortaya çıkmamaktadır. Bu sorun aynı zamanda, sık idrara çıkma, vajinada yanma hissi gibi farklı sorunların da yaşanmasında etkili olmaktadır. 

Vajinal Kuruluğa İyi Gelen Bitkiler

Vajinal kuruluğa bitkisel çözümler noktasında son zamanlarda oldukça fazla araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmalar neticesinde aşağıdaki bitkilerin bu sorunun giderilmesinde etkili olduğu bilinmektedir;

• Acı biber

• Yaban mersini

• Kabak çekirdeği

• Nar 

• Salatalık

• Kahve

• Vanilya

• Tarçın

• Pekmez

Yukarıda sıralanan bitkiler haricinde; bal, tahin, ceviz ve badem gibi yiyeceklerin de vajinal kuruluğa iyi geldiği bilinmektedir. Vajinal kuruluk sorunu esasında kadınların günlük yaşantısını dahi olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu sorunun nedeni hormonsal olabildiği gibi bu sorun, farklı fiziksel faktörlerden de kaynaklanıyor olabilmektedir. 

Vajinal Kuruluğun Beslenme ile Tedavisi

Vajinal kuruluk sorununa beslenmeye dikkat edilerek de çözüm bulmam mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda cinsel isteği arttırma konusunda iddialı olan besinleri tüketmek gerekli olmaktadır. Zira bu besinler vajinal kuruluğun giderilmesi noktasında önemli bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bu noktada bal, badem ve pekmez gibi besinlerin cinsel isteği arttırdığı bilinmektedir. Dolayısıyla bu ve benzeri besinler vajinal kuruluğa çözüm noktasında önemli besinler olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları