Uzun ve Sağlıklı Bir İlişkinin Püf Noktaları Nelerdir?
Evlilik veya uzun süreli birlikteliklerde ilişkiyi sürekli canlı tutmak oldukça zordur. Ve ilişkiyi sürekli canlı tutmaya çalışanlar ise genelde kadınlardır. İlişkinizi monotonluktan kurtarmak için yapmanız gerekenler tabi ki var.

Her gün farklı yerler gezmek, iş çıkışlarında dışarıda buluşmak gibi. Tabi bunların kiyle sürekli olarak tekrarlanması mümkün gözükmüyor. Bunun için size vereceğimiz püf noktalar ile ilişkinizi dinamik tutabilirsiniz.

1 . Ona bakarken gözleriniz ile gülün.  Sevgilinizin yüzüne bakarken ona herkese baktığınız gibi bakmayın. En yorgun en kötü zamanlarımızda bile ona bakarken gözlerinizin içi gülsün. Bu aranızdaki enerjiyi hep aktif tutacak ve partnerinizin hoşuna gidecektir.

2 . Eve geldiğinde veya onu gördüğünüz her yerde ona sarılın. Bu içten sarılık birbirine karşı duygularınızı hep ilk günkü gibi tutacaktır.

3 . Onunlayken telefon ile oynamayın. Maalesef sosyal medya ve telefonlar hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu telefonlar bağımlılık yaratmaya başladı. Fakat onunlayken mecbur kalmadıkça elinize telefonunuzu almamaya özen gösterin.

4 . Hep konuşacak bir şeyleriniz olsun. İlişkinin en önemli kuralı iletişim kurmaktır. Onunla ilişkiniz ile ilgili gelecek planlarınız ile ilgili sürekli konuşun. Sorular sorun ve en önemlisi onu dinlemesini bilin.

5 . Hayatınızdaki önemli gelişmelerden ilk onun haberi olsun. Böylece o da kendi hayatıyla ilgili en önemli gelişmeleri ilk size anlatacaktır.

6 . Gerektiğinde teşekkür edin. Partneriniz sizin için bir şey yaptığında aranızdaki samimiyete dayanarak teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Mutlaka sizin için yaptığı en ufak şeyde dair teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirin.

7 . Onu takdir edin. Özelikle erkekler takdir edilmekten oldukça hoşlanırlar. Bundan dolayı özellikle toplum içinde yaptığı iyi şeyleri mutlaka takdir edin.  

8 . Özel günlerinizi asla atlamayın. Her ne kadar kadınlar özel günlere daha çok önem verse de erkeklerde bu günlerinin kutlanmasından hoşlanırlar. En azından kendilerine sürpriz yapılmasından. Bundan dolayı partnerinizin doğum günü gibi veya ilişkiniz ile ilgili önemli günleri kutlamak gibi etkinlikleri mutlaka yapın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları