Sonbaharda Nasıl Giyinmeli
Sonbaharda güzel görünmek ve hastalanmamak için nasıl giyinilmesi gerektiğini kaleme aldık.

Sonbaharda Nasıl Giyinmeli

Sonbahar ayı havaların değişiklik gösterdiği aylardandır. Bir yanda yazdan kalma günleri yaşarken, bir taraftan da havaların soğukluğunu hissedersiniz. Havanın sıcaklığına aldanarak giydiğiniz kıyafetler üşümenize neden olduğu gibi, bazen de terlemenize sebep olmaktadır. 

Sonbahar ayının gelmesi ile birlikte elbise dolabınızda değişikliğe gitmek zorundasınızdır. Bundan dolayı mevsim geçişlerinde kıyafet seçimleriniz zor olmaktadır. Özellikle bayanlar sonbaharda nasıl giyinmeli? Hangi renk tonları bu ay için en ideal renklerdendir. Elbise dolabınızda yapmanız gereken değişiklikler nelerdir? Gibi birçok soru aklınızda bulunmaktadır.  

Sonbaharda Nasıl Giyinmeli Hangi Renkler Tercih Edilmelidir

 Sonbahar ayının gelmesi ile birlikte yazdan kalma renkli kıyafetleriniz elbise dolabınızın alt kısmında yerini alır. Bunların yerine kahverengi, siyah ve gri renkli kıyafetleriniz ön plana çıkar. Dışarı çıkmak istediğiniz zaman havanın durumuna asla aldanmayın. 

Giydiğiniz kıyafetlerinizin iki katlı olmasına dikkat edin. Sonbaharda nasıl giyinmeli denince genellikle tercih edilen içinize giydiğiniz yazlık elbiselerin üzerine deri ceketler ideal bir kombin oluşturmaktadır. 

Yine en çok tercih edilenlerin arasında gömlek veya tişörtlerinizin üzerine giyeceğiniz trikolar üşütmediği gibi sıcakta da terlemenize neden olmayacaktır. Uzun kollu ancak ince kazaklarınız sonbahar aylarının vazgeçilmez kıyafetlerindendir. 

Genellikle taytların üzerine giyilen ince kazaklar sizi şık gösterecektir.  Kot pantolonlar, tek renk tercih edilen boydan tulumlar, ince olmayan etekler tercihleriniz arasında olabilir. Bunun yanında kısa botlarınız yağacak yağmura karşı sizi koruyacaktır. Bordo, yeşil, kahverengi, siyah, gri ve mavi renkler sonbaharda en çok tercih edilen renkler arasındadır.    

Hastalanmamak İçin Sonbaharda Nasıl Giyinmeli

 Sonbahar aylarında gündüz giydiğiniz kıyafetler gece üşümenize neden olabilir.  Üzerinize giydiğiniz kıyafetleriniz üzerine uygun bir şal aldığınız zaman sizi soğuktan koruduğu gibi hem de şık görünmenizi sağlayacaktır. 

Hava değişimlerinin sık olduğu Sonbahar ayında çocuklarınız için pamuklu ve terlemeyi önleyen kıyafetleri tercih etmeniz hasta olmalarını engelleyecektir. Hastalanmamak için sonbaharda nasıl giyinmeli sorusuna cevap olarak kat kat giyinmek yerine ince ve sağlam giyinmeyi tercih ederek yanınızda mutlaka bir şemsiye bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları