Sonbahar Diyeti
Harika bir sonbahar diyeti ile karşınızdayız. Mutlaka okuyup uygulayın çok faydasını göreceksiniz.

Sonbahar Diyeti

İstediği kiloya kavuşabilmek için zaman zaman birçok kişi diyete başvurur. Sağlıklı bir diyetin olmazsa olmaz şartı ise vücudun ihtiyacı olan besinleri almaktan vazgeçmemektir. Az ama yeterli beslenmenin yolu ise doğru diyeti uygulamaktan geçer. 

Özellikle mevsime ait meyve ve sebzelerin tüketilmesi hem vücudunuzun kilo almasını engeller hem de hastalıklara karşı güçlü kılar. Bugünlerde doğru diyetin adı sonbahar diyeti...

Sonbahar Diyetinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Havaların soğumaya başladığı bugünlerde diyet yapayım derken bağışıklık sistemini zayıflamamalıyız. Yaptığımız diyette özellikle mevsim sebze ve meyveleriyle beslenerek gerekli besinleri almalıyız. Sonbahar diyeti ile birlikte spor be egzersiz yapmayı da ihmal etmemeliyiz. Soğuk günlerde yemek yerken soğuk su içmeyin. Akşam saat 7.00'den sonra yemek yemeyin.

1 Günlük Sonbahar Diyeti Listesi

Kahvaltıda 1 adet kabuklu yeşil elma ile 1 adet sert kivi veya 1 bardak yağsız süt ile tak buğday gevreği yiyebilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeğinde yeşil mercimek, nohut, barbunya veya bulgurlu dolma yemeğinden biri yenebilir. 

1 kase yoğurt ve rokalı yeşil salatada öğünlerde tüketilebilir. Ara öğün olarak nar, portakala, greyfurt ve armut gibi meyveler ile ceviz, fındık ve badem gibi kuruyemişler tüketilebilir. Akşam yemeğinden sonra sindirimi kolaylaştırması için yeşil çay veya limon suyu içilebilir. Haftada birer kez ıhlamur, papatya veya rezene çayı tüketilmesi sonbahar hastalıklarına karşı da dirençli kılarken kilo almanızı da engeller.

Uzak Durulacaklar Listesi

Biraz sonra sayacağımız yiyecek ve içeceklerden her zaman uzak durmalısınız. Diyet dönemlerinde ise hiç tüketmemeniz faydanıza olacaktır. Sonbahar Diyeti kara listesinin başında beyaz un ve şekerli yiyecekler geliyor. Alkol, çikolata, yağlı et, kızartma ve yağlı çerezleri tüketmemelisiniz. Aşırı gündüz uykularından da diyetsürecinde uzak durmalısınız. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları