Solaryum Nedir ?
Solaryum cihazları güneşin kişiler üzerindeki sağlıklı ve güzellik etkilerini güneşin olmadığı zamanlarda sağlamak amacıyla imal edilmiş cihazlardır.

Solaryum Zararlı Mı ?

Solaryum cihazları  güneşin kişiler üzerindeki  sağlıklı ve güzellik etkilerini güneşin olmadığı zamanlarda sağlamak amacıyla imal edilmiş cihazlardır. Solaryum cihazının yaydığı ışınlar orta dalga boyundaki görülebilen gün ışığından,  görülemeyen enfaruj ışınlarından ve ultraviyole ışınlarından meydana gelmektedir.

Uygulama yapılan yerin temizliği, uygulamayı yapan kişilerin uzmanlığı kadar solaryum cihazının türü, kalitesi, markası ve ne kadar süredir kullanımda olduğuda önemlidir. Solaryum cihazlarında belli kalitedeki markalar kendini göstermiştir. 

Bunları kullanan merkezleri tercih etmenizi kesinlikle öneririz. Ayrıca solaryum cihazlarının ampullerinin 600-800 saat arasında kullanılması gerekmektedir. Bilgisayar kontrolü ile bu ampullerin sürelerinin takip edilmesi gerekir. Aksi takdirde ampul kullanımları dolmuş makineler, tarihi geçmiş gıda tüketmeye benzeyecektir. 

Birtakım zararlarını görmek olası olacaktır. Bazı işletmeler solaryumun terleterek zayıflattığını idda ederek klimasız cihazlar kullanabilmektedirler. Oysa solaryum terleterek zayıflatmaz. Solaryum sırasında rahat olmak için özellikle klimalı solaryum cihazlarını tercih etmenizi öneririz. Ayrıca her ten rengine göre farklı cihazla kullanılmalıdır. 

Ten renginize uygun solaryum cihazlarında bu uygulamayı yaptırmanız sizin için daha iyi olacaktır. Kısacası solaryum cihazlarıda teknolojik gelişmelere ayak uydurarak kendilerini yenileyen cihazlar oldular. Solaryum cihazı diyip geçmeyin. Bugun evimize süpürge bile alırken özelliklerine bakıpta alıyoruz. Sizde bronzlaşacağınız, sağlığınız ile alakalı olan bu cihazların özelliklerini öğrenmeden uygulamayı yaptırmayınız.

SOLARYUMUN FAYDALARI

Solaryum aslında doğru şekilde uygulandığında zararlı bir işlem değil, aksine yararları olan bir güzelleşme yöntemidir. Çoğu insan solaryumun sadece güzelleşmek, bronzlaşmak için faydalı olduğunu düşünür. Oysa solaryumun insan sağlığına faydalı olan birçok yönü mevcuttur.

Solaryum uygulama sırasında derinin alt kaptmanlarına kadar indiği için sedef hastalığının bazı çeşitlerine oldukça iyi gelmektedir.

Özellikle ergen kişiler ve gençlerde oluşan akne ve sivilce lekeleri gibi bazı lekelerin ortadan yok olmasına yardım olur.

Sağladığı ışınlar sayesinde metapolizmanın direncini artırır, solunum yolları hastalıklarına yakalanma olasıklarını düşürür ve soğuk algınlığına karşı güçlendirir. Kısacası virüslü hastalıklara karşı vücut direncini yükseltir.

Özellikle  gögüs, prostat ve bağırsak kanserlerine karşı koruma sağlar.

Kişilerde oluşan krampaları engeller.

Son zamanlarda özellikle cinsel gücü arttırdığına dair açıklamalar yapılmıştır. Bunun nedeni ise kişide mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olmasıdır.

Sağladığı  D vitamini ile kemikleri güçlendirir ve kemik erimesine karşı önlem almış olur.

Depresyon v.b gibi ruhsal hastalıklara iyi gelir.

Dolaşım ve kalp sistemine destek olur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları