Sivilceler İçin Doğal Yöntemler
Sivilce kadın erkek fark etmeksizin her bireyin sorunu olabilmektedir. Sivilceleri ise doğal yöntemlerle geçirmek mümkün. Sivilce geçiren doğal tarifler yazımızda.

Sivilce Nasıl Hızlı ve Kolayca Geçer?

Sivilce problemi herkesin belli aralıklarla karşılaştığı bir problemdir. Kimi cilt tipleri sivilceye yatkın olduğu için kişiler sık sık sivilce ile mücadele edebilmektedir. Özellikle yılın belli zamanlarında bu durum akneye yatkın yüzü olan kişiler için ve hatta diğerleri için büyük sorun teşkil edebilir. 

İlkbahara ve sonbahara geçiş dönemlerinde yüzde mevsimsel değişiklikler yaşanabilir. Bu durumda kişiler ciltlerindeki yüz kusurundan rahatsız olabilmektedirler. 

                                      Image

Ergenlik döneminde kişilerin çocukluktan yetişkinliğe geçmesi sürecinde cilt, yaşanan pek çok değişikliğe tepki olarak vücudun her yerinde sivilce çıkarabilmektedir. Cildini yeni tanımaya başlayan gençlerde bu nedenle öz güven eksikliği ve çekingenlik sorunu ortaya çıkabilmektedir. 

Sivilce, her yaşta ve her cinsiyetten insanı mağdur eden bir sorundur. Bu nedenle pek çok cilt uzmanı sivilce için kremler, maskeler ve benzeri yollar bularak hem sivilceden korunmayı hem de çıkan sivilceyi temizlemeyi hedeflemektedir. Geçen zaman ile de bu iş hem doğal yollarla hem de kimyasallar ile yapılabilir bir hal almış durumdadır. 

                                                      Image

Sivilcelere Doğal Müdahale Neden Önemlidir?

Doğal yollar ile sivilceyi geçirmeye çalışmak kimyasallara ya da ciddi bir tıbbi müdahaleye başvurmaya çalışmaktan daha güvenlidir çünkü doğal malzemeler cilde hiçbir şekilde zarar vermez. Öte yandan kimyasalların ve tıbbi müdahalelerin aynı zaman diliminde görünmese bile daha sonrasında cilt için bıraktığı ciddi izler söz konusu olabilmektedir. 

Sivilceyi Geçiren Doğal Maske

Her yaştan ve her ne nedenle olursa olsun sivilce çıkaran kişilerin kullanabileceği bir maske türü bulunmaktadır. Bu maske, her cilt tipine göre farklı zamanlarda cilde cevap verebilmektedir. Tek yapılması gereken düzenli bir kullanımdır. 

                                      Image

Malzemeler: 

-Üç yemek kaşığı yoğurt 

-İki çay kaşığı limon suyu 

-Bir fincan kahvenin telvesi 

-Bir yemek kaşığı bal 

Bu dört malzemenin hepsi sivilceyi tedavi eden ve önleyen malzemelerdir. 

Yapılışı: 

Tüm malzemeler sırası ile bir kaseye koyulur. Hepsi koyulduktan sonra da olabildiğince karıştırılır. Sıvımsı bir karışım elde edildiğinde yüze sürülür ve yaklaşık yarım saat bekletilir. Bu karışımı ince bulanlar Türk kahvesi yerine filtre kahve ekleyebilir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları