Samsung Mu İphone Mu?
Samsung işletim sistemi olarak Android işletim sitemi kullanırken, İphone İOS işletim sitemi kullanmaktadır. Bu da iki telefon arasında ki ayrımın en belirgin özelliklerinden bir tanesidir. Bu noktada İphone’yi özel kılan İOS işletim siteminin yalnızca kendine özel olmasını sağlarken Android tüm uygulamaların ortak kullanımını sağlamaktadır.

İphone yine farkını App Store gibi bir uygulama ile tüm uygulamaların bu hesap ile yalnızca İphone kullanıcılarınız hizmetine sunulmuştur. İşletim sistemi olarak bu iki üretici firmayı karşılaştırdığımızda İOS işletim siteminin daha özel bir işletim sistemi olduğu ve dışarıdan gelen tehditlere karşı daha korunaklı bir işletim sitemi olduğu, telefonda donmaların ve kasmaların daha az yaşandığı bir telefon olduğu bu işletim sistemi ile ön plana çıkmaktadır.

Arada Ki Farklar İle İphone ve Samsung

Bu telefonları yalnızca işletim sistemi ile karşılaştırmak doğru olmaz çünkü bunun yanında herkesin farkında olduğu kasa özellikleri de kıyaslanamayacak derecede kendisini göstermiştir. Samsung kasası her telefonda farklılık gösterirken İphone her telefonda aynı kasayı kullanmaktaydı. Fakat bunu İphone X ile rafa kaldırdı ve bu şekilde kasa değişikliğine giderek yine tüm rakiplerine meydan okumuştur. 

Bir şey daha eklemek gerekirse Samsung her geçen gün kendisine yeni markalar ve yeni modeller ortaya koymakta ve seri şekilde ortaya çıkan telefon modelleri alıcılarına sonradan satış anında çok büyük zararlar vermektedir. Buna ek olarak İphone ise oldukça uzun süre yeni bir telefon çıkamayarak ve ne olursa olsun ilk çıkardığı telefona bile oldukça büyük donanımlar sunduğu için her hali ile kullanıcılarını daha az zarara sokmaktadır. 

Bu durumu kullanıcılar açısından düşündüğümüzde ise bir işletim sistemine sahip olanlar diğer işletim sistemine geçmekte kararsız kalmaktadır. Genel olarak yapılan yorumlara ve düşüncelere bakacak olursak son zamanlarda Android telefondan vazgeçip İOS işletim sistemli İphone’ye geçenler bu şekilde daha memnun gözükmekte fakat tersi bir durum yaşandığında yeniden İphone’ye dönem çabası içinde oldukları görülmektedir. 

Tüm bunların üzerine talebiniz ne yönde olur bilemeyiz ancak sizler tüm bu farklılığa göre kendinizce en doğru kararı vereceksiniz diye düşünüyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları