Saç Tellerini Kalınlaştıran Maske
Kalın telli saçlara sahip kişiler saçlarının kalınlıklarından şikayetçi olsa da sağlıklı olan saç kalın telli saçtır. Kalınsaç, kabarık durabilmesi ve saç yığınının kalın gözükmesi neden ile herkes tarafından sevilerek kullanılmaz.

SAÇ TELLERİ NEDEN KALINLAŞTIRILMALI? 

Kalın telli saçlara sahip kişiler saçlarının kalınlıklarından şikayetçi olsa da sağlıklı olan saç kalın telli saçtır. Kalın saç, kabarık durabilmesi ve saç yığınının kalın gözükmesi neden ile herkes tarafından sevilerek kullanılmaz. 

İnce telli saç yapısına sahip olan kişilerde saç yanması, kırılması ve dökülmesi gibi saç ile ilgili problemler daha fazla baş gösterir. Bunun nedeni ince telli saçlardaki keratin eksikliğidir. Keratin saçı çepeçevre saran bir kalkandır ve ince telli saçlarda keratin daha az bulunduğu için ince telli saçlar daha az korunur. 

Saçta meydana gelebilecek fazla ısı, gün içinde saça zarar verecek eylemler ve saç uzaması sırasında oluşan doğal kırıklar en çok ince telli saça zarar verir. Bu nedenle keratin bakımından yoğun olan kalın telli saç daha sağlıklıdır. 

Kalın telli saç dışarıdan daha hacimli ve gür görünür. Kalın telli saç daha esnektir ve kolay şekle girebilir. Kırılma gibi olaylar nadir olur. Bu nedenle sağlıklı olan saç kalın telli saçtır. Bu kadar artısı olunca da kişiler kalın telli saçı istemektedir. 

İnce telli bir saça sahip olan kişiler de saçlarını bazı maske ve kimyasal ilaçlar ile kalın telli hale getirebilirler. Her ne kadar yapay bir yöntem olsa da saç sağlıklı bir şekilde kalın telli olacaktır. Maskelerin düzenli kullanımı gerekir. 

SAÇ TELLERİNİ KALINLAŞTIRAN MASKE 

Malzemeler: 

-Hindistan cevizi yağı üç yemek kaşığı 

-Bir kase ılık su 

-Bir adet havlu 

Yapılışı: 

Saç ılık su yardımı ile komple ıslatılmalıdır. Islatmanın sebebi yağın saçta rahat yayılabilmesini sağlamaktır. Saç ıslatıldıktan sonra saçın uzamasına yardım eden ve saç tellerini kalınlaştıran hindistan cevizi yağı saç diplerine uygulanır. Uygulanış şekli yavaş ve yuvarlaklar çizerek masaj yapmaktır. 

Tüm saç diplerine Hindistan cevizi yağı uygulandıktan ve tüm saçın ıslandığından emin olunduktan sonra havlu suya batırılmalıdır. Suya batırılan havlu saça sarılmalıdır. Ve bu şekilde yarım saat beklendikten sonra saç yıkanmalıdır. Haftada iki kere uygulamak istenilen sonucun alınması için yeterli olur. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları