Saç Örgüsü Modelleri
Kadınların saçlarıyla olan ilişkisi inanılmazdır. Saçlarının rengini ya da modelini değiştirebilirler ve bunu sık sık yapabilirler. Bunun dışında saçlarını örebilirler ki doğru tercihlerle inanılmaz güzel görüntüler ortaya çıkabilmektedir.

Saç Örgüsü Modelleri ve Yapılışı

Kadınların saçlarıyla olan ilişkisi inanılmazdır. Saçlarının rengini ya da modelini değiştirebilirler ve bunu sık sık yapabilirler. Bunun dışında saçlarını örübilirler ki doğru tercihlerle inanılmaz güzel görüntüler ortaya çıkabilmektedir. 

Saç örgüsü modelleri çeşitli olup her kadın saçını örerek model oluşturmayı sever. Hatta bu duruma şahit olan kısa saçlı bayanlar bile saçlarını uzatarak bu durumun hayalini kurabilmektedir. Bir kadına saçlarının neden uzun olmadığını sorgulatabilecek kadar güzel saç örgüsü modelleri bulunmaktadır. Bu modellerle kadınlar çok şık görünümlere kavuşa bilmektedir.

Saç Örgüsü Modelleri Hakkında Bayanların Düşünceleri

Saç örgüsü modelleri bayanlar tarafından zaman zaman uygulanmaktadır. Saçların çok kısa olmaması koşuluyla, her uzunluktaki saça uygulanabilecek model bulunmaktadır. Bu modellerin en kolayı ve en klasik olanı Fransız örgüdür. 

Saçları üç bölüme ayırıp, daha sonra örülmesiyle elde edilen bu modeli yapmayan yok gibidir. Saçların daha toplu durması gibi nedenlerden dolayı sıkça tercih edilmektedir. Bu modeli ters yüz ederek Hollanda örgü modeli elde edilmektedir. Bu model biraz daha şık durmaktadır.

 En Bilinen Saç Örgüsü Modelleri Nelerdir?

Saç örgüsü modelleri sınırı olmayan bir konu gibidir. Saçları bölümlere ayırarak, örgü yapılmaktadır. Saçların ayrılacağı bölümün sınırı yok gibidir. Dolayısıyla birçok modeli elde etmek mümkündür. Bunlardan bazıları: 

• En meşhurlarından birisi de balıksırtıdır. Küçükken neredeyse bütün anneler, kızlarına bu örgüyü yapmıştır. 

• Bir diğeri ise ikili örgüdür. Her iki tarafta örülen Fransız örgülerin birleştirilmesi ile elde edilir.

• Kafanın üzerinde taç gibi duran hale örgünün ise yapılırken alttan başlanması gerekmektedir. Daha sonra Fransız örgü gibi devam edilmektedir.

• Özel günlerinizde kullanabileceğiniz modellerden birisi olan örgü topuz, iki tane Fransız örgünün arka tarafta yuvarlak yapılarak toplanmasıyla oluşmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları