Protez Tırnak ve Tırnak Yeme
Protez tırnak yurt dışında ve yurt içinde yaygın olarak kullanılan bir tırnak sertleşltirme, uzatma ve geliştirme yöntemidir. Tırnak yeme problemi yüzünden kadınların güzel tırnakalara sahip olma isteği yarım kalır.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak yurt dışında ve yurt içinde yaygın olarak kullanılan bir tırnak sertleşltirme, uzatma ve geliştirme yöntemidir. Tırnak yeme problemi yüzünden kadınların güzel tırnakalara sahip olma isteği yarım kalır. 

Protez tırnak sayesinde bayanlar bu sorunu çözmeye çalışırlar. Bir takım psikolojik nedenlerden dolayı ortaya çıkan küçüklükten ergenliğe ve hatta yetişkinlik zamanlarımıza kadar gelen bu alışkanlık yüzünden bayanların tırnakları bir türlü uzayamaz ve çirkin bir görünüme bürünür. Bunu önüne geçmek içinde imdatlarına protez tırnak yetişir. Protez tırnak ile bayanlar muhteşem görünümlü tırnaklara kavuşurlar.

Tırnakalrının hiç bir zaman istedikleri uzunluğa kadar uzatamayan bu bayanlar protez tırnak uygulaması sayesinde hem estetik bir görüntüye kavuşurlar, hemde bir süreliğinede olsa protez tırnaklarını sayesinde tırnak yeme olayından uzak dururlar. Bazı vakalarda protez tırnaklar sayesinde bu sorundan uzaklaşarak kurtulma sağlan kişiler görülmüştür.

Kısacası protez tırnak sayesinde uzatamadığımız tırnaklarımızı uzatabiliriz. Tırnak yeme probleminden dolayı zayıflayan yapılarınıda güçlendirebilriz. 

Altından uzayan tırnaklarımız istediğimiz uzunluğa ve sağlıklı yapıya ulaşana kadar biz güzel görünümlü protez tırnaklarımızla hayatımıza devam edebiliriz. İşte protez tırnak, tırnak yeme problemi yaşayan bayanlara bu  kolaylığı sunan bir uygulamadır.

YETİŞKİNELRDE TIRNAK YEME

Yetişkinlerde tırnak yeme tıpkı çocuklarda olduğu gibi bir stresten dolayı yada bir psikolojik nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Özellikle şehir  ve iş hayatının verdiği stresten dolayı yetişkinlerde tırnak yeme görülebilir. 

Yetişkinlik dönemlerinde ortaya çıkabileceği gibi, çocukluk dönemlerinden itibarende var olan bir problem olabilir. Bunun dışında çocuk ve ergenlik dönemlerinde var olan ve bu sorunu ortadan kaldırdıkları halde yetişkinlik dönemlerindeki streslerden dolayı yeniden nüksetmiş olmasıda olasıdır.

Yetişkinler çocuklara nazaran bu sorunun üstesinden gelmek için daha bilinçli halde olurlar. Çevrelerinden almaya çekindikleri tepkiler ve oluşan çirkin görüntü onları genelde rahatsız eder ve bu soruna çözüm bulma yollarına başvururlar.

 Bu yüzden çocuklara nazaran yetişkinlerin bunu atlatması daha kolaydır. Ortaya çıkmasına sebep olan streslerin çözümlenmesi ile yetişkinin tırnak yeme problemi de yok olabilir. Yada acı oje sürmek ve protez tırnak gibi başka uygulamaları da yaparak bu sorundan uzaklaşıp tamamen ortadan kaldırma çabalarına yönelebilirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları