Pratik French Yapılışı
French, son birkaç yıldır yaygınlıkla kullanılsa da öncesinde de var olan bir çeşit oje sürme türüdür. Fakat oje sürmekten tamamen ayrılan yanları da mevcuttur. French, tırnağın tamamına değil sadece uzatılan kısmına uygulanır.

French Nedir? 

French, son birkaç yıldır yaygınlıkla kullanılsa da öncesinde de var olan bir çeşit oje sürme türüdür. Fakat oje sürmekten tamamen ayrılan yanları da mevcuttur. French, tırnağın tamamına değil sadece uzatılan kısmına uygulanır. Bu uzun kısma bir bant ile sabitlenerek oje ya da french setinden çıkan madde sürülür. Yani tüm tırnağa uygulanmaz. Her tırnağa eşit uygulanır. Genelde beyaz oje ile yapılır. 

French Nasıl Yapılır? 

French yapmak için profesyonel manikür pedikürcü olmaya gerek yoktur. Hatta french setine de ihtiyaç yoktur. Evdeki basit eşyalar ile de french yapmak mümkündür ve ikisi arasında fazla fark yoktur. 

French seti kullananlar tırnaklarına önce parlatıcı sürebilirler. Daha sonrasında tüm parmaklardaki parlatıcı kuruduğu zaman tırnağın üstüne french setinden çıkan beyaz batları yapıştırmalılar fakat rast gele değil. Bantları tırnak kesiminin yani tırnağın ucundaki beyaz kısmın bitiminin biraz altına yapıştırmalılar. Daha sonrasında bantların ucunda kalan yerlere beyaz oje sürülmelidir. Beyaz oje kuruduktan sonra bantlar çıkarılabilir ve tırnaklara bir kez daha parlatıcı sürülebilir. 

French seti kullanmayanlar da yine önce parlatıcı sürebilir. Bu tırnaktaki frenchin daha canlı görülmesini sağlayacaktır. Daha sonra parlatıcı kuruyunca evde var olan bantlar kesilip tırnakların üzerine yapıştırılabilir. Yapıştırılan yerlerin aşağısına beyaz bir oje sürülür. Oje kuruduktan sonra bantlar çıkarılır. Ve üzerine bir kez daha parlatıcı sürülür. Son kez parlatıcı sürmenin mantığı frenchin daha kalıcı olmasını sağlamaktır. 

Frenchin Faydaları Nelerdir? 

Oje yapmadan toplum içerisine çıkamayan ya da ojeyi çok seven kişiler için french önerilir. Her ortama uyum sağlayabilen ve zarif duran bu bir çeşit oje sürümünü sevenlerin sayısı oldukça çoktur. Ayrıca ojeyi tüm tırnağa sürerken taşıranlar için french önerilir. Frenchte geriye kalan kısım bant ile kapatıldığı için taşma sorunu yaşanmaz. 

Günümüzde bu çok popüler olan uygulamayı çoğu bayan kullanmaktadır. Tırnaklarda frenchin beyaz dışında farklı renk ojeler ile yapılması akımı da başlamış durumdadır. Hem şık hem de farklı duran frenchi denemek moda tutkunları tarafından önerilir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları