Orgazm Olamama (Anorgazmi) Nedir
Orgazm olamama yani diğer adıyla anorgazmi sorunu yaşayan kadınlar için çözüm önerilerinde bulunduk. Orgazm olamama nedir sorusunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

Orgazm Olamama (anorgazmi) Nedir?

Orgazm olamama (anorgazmi) nedir? Orgazm olamama sorunu psikolojik bir sorun mudur? Gibi sorular genel olarak pek çok kişi tarafından dillendirilen bir sorudur. Orgazm olamama sorununun hem psikolojik hem de fiziksel kaynaklı olarak ortaya çıktığı bilinmektedir. 

Esasında orgazm cinsel ilişki sırasında vajina ve rahimdeki ritmik kasılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu sayede cinsel hayatın en doruk noktası yaşanmış olur. Orgazm olamama sorunu çiftlerin cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. 

Bu durum ise pek çok evlilikte sorun yaşanmasına neden olmaktadır. Pek çok çift bu soruna çözüm bulabilmek için danışmanlık hizmeti dahi almaktadır. Ancak orgazm olamama sorununun en temel sebebi olarak psikolojik sorunlar karşımıza çıkmaktadır.

Orgazm Olamama Nedenleri

Orgazm olamama nedir? sorusuna farklı yanıtlar vermek mümkün olmaktadır. Bayanlar farklı durumlardan dolayı orgazm olamama sorununu yaşamaktadır. Orgazm olamama durumu özellikle yeni evlilik dönemlerinde sıklıkla karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Esasında evlilik öncesinde cinsel bir ilişki yaşamamış olan bayanlarda orgazm olamama sorunu çokça yaşanmaktadır. Bu durum ise; ilk gece korkusundan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla orgazm olamamanın en temel nedenlerinden birisi olarak ilk gece korkusu karşımıza çıkmaktadır. 

Aynı zamanda bazı fizyolojik nedenler de orgazm olamamanın nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle kokulu akıntıların oluşuyor olması, kadınlarda orgazm olamamanın nedenleri arasında yer almaktadır. Zira kötü koku, tiksinme duygusunu tetiklemektedir. Bu durum ise doğal olarak orgazmı engellemektedir.

Orgazm Olamama Sorununu Tetikleyen Unsurlar

Orgazm olmama nedir? sorusunu yanıtlarken, bu sorunu tetikleyen unsurları gözden geçirmek gerekli olmaktadır. Bu doğrultuda; vajinal kurulun ya da ağrılı birleşmelerin orgazm olamama sorununu tetiklediği de bilinmektedir. 

Bunun yanı sıra; ileri yaşlarda vücuttaki östrojenin azalması da orgazm oluşumuna engel olmaktadır. Bu durum özellikle menopoz döneminde karşımıza çıkan bir durumdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları