Mükemmel Kış Tatili Tavsiyeleri
Kış geliyor ve yazın tatili değerlendiremeyenler kışın tatil yapmak için tavsiyeler bekliyorlar. Kışın tatil yapılabilecek yerleri ve en güzel kış tatili tavsiyelerini bu galeride derledik.

En İyi Kış Tatili İçin Tavsiyeler

Türkiye, her mevsim turistlerin tatil yapabileceği, gezerken eğlenebilecekleri bir ülke. Yazın tatil yapamayanlar için kışın tatil yapabilecekleri seçenekleri derledik. Siz de kışın tatil yapmak istiyor fakat nerelere gideceğinizi bilmiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

1 . Gümüşhane/ Zigana Geçidi

1 . Gümüşhane/ Zigana Geçidi

Zigana yılın 5 ayında karlarla kaplı ve onlarca konaklama yeri bulunan bir turistlik yerdir. Ayrıca burada, kayak tesisleri de bulunmaktadır. Hem Trabzon’dan hem de Gümüşhane’ den buraya araç bulmak oldukça kolaydır. En meşhur yönü, Hamsiköy sütlacıdır. Doğa ile iç içe olmak isteyen turistler burayı tercih edebilirler. 

2 . Rize/ Ayder Yaylası

2 . Rize/ Ayder Yaylası

Hem yaz hem kış turizmi açısından uygun bir yer. Ayder Yaylası kaplıcaları sürekli olarak ziyaretçi akınına uğrayan bir yer.

3 . Kastamonu/ Ilgaz Yaylası

3 . Kastamonu/ Ilgaz Yaylası

Kış sezonunda kayak yapmak isteyenlerin rahatlıkla gidebilecekleri bir yer. Akarsuları, florası açısından zengin ve gözde bir yer olma özelliğine sahip. Üç doğal pisti olan Ilgaz Yaylası, Aralık ayından Nisan ayına kadar hizmet vermektedir.

4 . Bolu/ Yedigöller

4 . Bolu/ Yedigöller

İsmini Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Seringöl ve Büyük gölden almaktadır. Irmak, dere ve vadi arasında yer alan Yedigöller, gezi ve piknik için muhteşem bir yer.

5 . Rize/ Sümela Manastırı

5 . Rize/ Sümela Manastırı

Üzerinde birçok konaklama yeri bulunmaktadır. Bölgede çok sayıda çam ağaçları bulunmakla beraber, beş ay kar yapmaktadır. Tesis alanında da oldukça geniş olan bölge, yerli ve yabancı turistlerin ilgi noktası haline geldi. 

6 . Bolu/ Abant Gölü

6 . Bolu/ Abant Gölü

Aralık ve Nisan ayları arası karlı olan bölgedir. 7 kilometrelik alanda gölün etrafında fayton ve bisiklete biniliyor. Aynı zamanda bir kayak merkezi olan bölge, yer yer sazlıklarla çevrilidir. 

7 . Kars/ Sarıkamış Ormanları

7 . Kars/ Sarıkamış Ormanları

Özellikle kış sporları bakımından önemli bir bölgedir. Kasım ayından Nisan ayına kadar bölge karla kaplıdır.

8 . Trabzon/ Uzungöl

8 . Trabzon/ Uzungöl

Yamaçlardan düşen kayalar Haldizen deresinin önünü kapamış ve oluşmuştur. Bölgede trekking, kuş gözlemi ve botanik turlar yapılmakta olup kış sporları yapılmaktadır. Yılın beş ayı karla kaplı bölge yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. 

9 . Bursa/ Uludağ

9 . Bursa/ Uludağ

Kış sezonlarında yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Kayak yapma merkezi olan Uludağ, otelleri ve konaklama merkezi açısından da oldukça zengindir. 

10 . Erzurum/ Palandöken

10 . Erzurum/ Palandöken

Uludağ ile beraber Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisidir. Bundan dolayı birçok turist tarafından tercih edilmektedir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları