Makyajın Cilt Sağlığına Zararı
Her kadın gündelik hayatında ve özel günlerde makyaj yapmayı sever. Makyajın kusurlarını kapattığını düşündükçe kendini daha özgüvenli hisseder. Daha rahat hareket eder. Bu tür iyi yönleri de olsa makyaj yapmanın zararlı olduğunu çevrede sık sık duyulur.

Makyajın zararları nedir?

Her kadın gündelik hayatında ve özel günlerde makyaj yapmayı sever. Makyajın kusurlarını kapattığını düşündükçe kendini daha özgüvenli hisseder. Daha rahat hareket eder. Bu tür iyi yönleri de olsa makyaj yapmanın zararlı olduğunu çevrede sık sık duyulur. 

Bu konuda uzman olan kişiler kozmetik uzmanları da kozmetiklerin içerisinde yüzde tepki yaratan maddeler olduğunu açıklamıştır. Her kadın zaten en az bir kez duymuş ve uyarılmıştır. Fakat bu uyarılara ve duyulanlara rağmen güzel ve çekici gözükmek isteyen kadınlar kendini güzelleştirmek ve kusurlarını kapatmak amaçlı belli gereçler kullanır. 

Bu kullanılanların gönül rahatlığıyla kullanılması için oldukça kaliteli bilinen, sertifikası bulunan kozmetikler kullanılmalı. Fakat ne kadar güvenilir olursa olsun yinede her türlü az da olsa zararı bulunur. Alelade bir yerden, pazardan, marketten, kalitesiz bir dükkândan alınan ürün ise kesinlikle alınmamalı. Alınan bu makyaj ürünlerin kansere kadar götürdüğü bilinen ve duyulan bir şeydir. 

Bu kalitesiz ürünlerin alınma ve kullanılma nedeni genellikle gerçek zararsız makyaj malzemelerinin aşırı pahalı olmasından kaynaklanır. Pazarda, markette, internette merdiven altı, sahte ürünler bulunduğu için daha ucuz olmakta. Makyaj alan kadınlar ise bu fiyatları uygun bulunca bu tür sahte ürün satan yerlerden almayı tercih ediyor. 

Bu alınan ürünlerin gösterdiği en belirgin hasar ise alerjik reaksiyonlardır. Bu tür olaylarda bir cilt doktoruna görünmelidir kullanıcı. Bu tür bir sorunla karşılaşmamak için ise Bu aralar yapılan deneme ürünlerinden ilk olarak kullanılmalıdır. Eğer bu kullanılan ürün ciltte yara, sivilce yapmazsa ayriyeten cildin nemini çekmezse kullanılmalıdır. 

Bu gerçek denilen pahalı ürünlerde de geçerlidir. Gerçek denilmesine rağmen bu tür ürünler pahalı gösterilerek merdiven altı ürünler satılabilir cilt doktoruna görünmelidir kullanıcı. Bu tür bir sorunla karşılaşmamak için ise Bu aralar yapılan deneme ürünlerinden ilk olarak kullanılmalıdır. 

Eğer bu kullanılan ürün ciltte yara, sivilce yapmazsa ayriyeten cildin nemini çekmezse kullanılmalıdır. Bu gerçek denilen pahalı ürünlerde de geçerlidir. Gerçek denilmesine rağmen bu tür ürünler pahalı gösterilerek merdiven altı ürünler satılabiliyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları