Makyaj Temizleyici Sıvıların Cilde Zararı Var Mıdır?
Son zamanlarda gün geçtikçe popülerleşen bir diğer trend ürün de makyaj temizleme sularıdır. Her bayanın çantasında bir tane olan makyaj temizleme suyunun yararlı mı yoksa içeriği ile zararlı mı olduğu tartışılmaktadır.

MAKYAJ TEMİZLEYİCİLERİ KULLANILMALI MI? 

Son zamanlarda gün geçtikçe popülerleşen bir diğer trend ürün de makyaj temizleme sularıdır. Her bayanın çantasında bir tane olan makyaj temizleme suyunun yararlı mı yoksa içeriği ile zararlı mı olduğu tartışılmaktadır. Bu nedenle her kadının kullandığı makyaj temizleme suları son derece gündemdedir. 

Makyaj temizleme sıvıları bayanların o gün içerisinde yüzlerine uyguladıkları tüm makyajı pamuk yardımı ile silen ve derinin fazla altına girmemiş olan makyajı çeken sıvılara verilen addır. Bu nedenle ciltte herhangi bir cilt sorunu olmaması için sıkça kullanılır. Özellikle gece makyajını silmeden yatan bayanlarda yağ bezesi, siyah nokta ve sivilce gibi cilt problemlerinin yanı sıra derinin altına yerleşen makyaj pek çok deri hastalığına ve cilt kanserine sebep olmaktadır. Bayanlar da bu nedenden ötürü makyajlarını tam anlamı ile temizlemek için makyaj temizleme suyu kullanmalılardır. 

Piyasada makyaj temizleme suyuna rakip ya da makyaj temizleme suyunun istisnası bir ürün bulunmamaktadır. Bu nedenle çok ilgi ve talep gören makyaj temizleme suyu neredeyse her kozmetikçide rahatlıkla bulunmaktadır. 

Makyaj temizleme sıvısı bazı uzmanlar tarafından kullanılması tavsiye edilse de kimisi tarafından kullanılmaması da önerilir. Bu durum makyaj temizleme sıvısı kullananların kafasını karıştırmaktadır.

MAKYAJ TEMİZLEME SIVISININ ZARARI VAR MIDIR? 

Makyaj temizleme sıvısı kullanılmasını tavsiye etmeyen kişiler makyaj temizleme sıvısının içeriğinin cilt altında kaldığını ve bunun cilt kanseri gibi sorunlara yol açtığı söylenmektedir. İçeriğinde makyajı silip atmak için bulunan pek çok maddenin gözenekleri tahriş edebileceği söylenmektedir. 

Öte yandan makyaj temizleme sıvısı kullanmayan kişiler makyajlarını hiçbir şekilde tam anlamı ile çıkaramazlar. Bu da makyajın deri altında birikmesine ve gözenekleri tıkamasına sebebiyet verir. 

Makyaj temizleme sıvısının kalitesiz olanları gerçekten kötüdür. Cildi tahriş edip soymanın yanı sıra gözenekleri de yakmaktadır. Fakat kaliteli olan makyaj sıvıları makyajı tam anlamı ile temizlemektedir. Bu nedenle kullanılması önerilir. Makyaj temizleme sıvılarının içeriğine ve müşteri yorumlarına bakılarak alındığı zaman kötü bir ürün ile karşılaşılma şansı çok azdır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları