Makyaj Bazı Yerine Kullanılabilecek Olan Alternatifler
Makyaj bazının çok çeşitli zararları bulunmaktadır. Makyaj bazı olarak bilinen, makyajı yüze sabitleyen ve sürülen herhangi bir makyaj malzemesinin yüzde dağılıp kurumadan pürüzsüz bir şekilde kalmasını sağlayan baz oldukça zararlıdır.

MAKYAJ BAZI YERİNE NE KULLANILABİLİR? 

Makyaj bazının çok çeşitli zararları bulunmaktadır. Makyaj bazı olarak bilinen, makyajı yüze sabitleyen ve sürülen herhangi bir makyaj malzemesinin yüzde dağılıp kurumadan pürüzsüz bir şekilde kalmasını sağlayan baz oldukça zararlıdır. 

Yararları her ne kadar çok olsa da zararları düşünüldüğü zaman kesinlikle kullanılmaması gerekenler listesinde yer almaktadır. Makyaj bazı makyajın altına ve çıplak cilde sürülür. Üzerine makyaj uygulanması sonucu alt katmanda yer eder. Bu nedenle makyaj temizleme suyu ile yüz arındırılmaya çalışılsa bile makyaj bazı bazen yüzden tam anlamı ile çıkarılamaz.

Makyaj bazı yüzden çıkmayınca deri altına işler. Deri altına işleyen her kozmetik ürünü ya da kimyasal gibi cilt kanseri ve buna benzer cilt problemlerine yol açar. 

Makyaj bazının bir zararı da gözenekleri tıkamasıdır. Gözenekler emilim ile beraber makyaj bazının etkisiyle tıkanır. Her ne kadar gözenek açmak gibi yöntemler ile uğraşılsa da gözenek tam anlamı ile açılamaz. Bu nedenle makyaj bazı oldukça zararlıdır. 

Her kimyasal gibi makyaj bazının da daha pek çok zararı vardır. Bu zararlar düşünüldüğü zaman makyaj bazının kullanımı doğru değildir. Fakat profesyonel makyajın yayılması ile beraber kişiler makyajını sabitlemek için makyaj bazı arayışına düşebilmektedirler. 

MAKYAJ BAZINA EK OLARAK NE KULLANILABİLİR? 

Makyaj bazı yerine kullanılabilecek ve zararı makyaj bazından daha az olan bir kimyasal bulunmaktadır. Özellikle erkeklerin düzenli bir şekilde kullandığı bu kimyasal makyaj bazına oranla cilde daha az zarar vermektedir. 

Tıraş sonrası erkeklerin cildi tahrişten korumak amacı ile yüzlerine sürdükleri tıraş losyonları makyaj bazı görevini görebilmektedir. Her ne kadar profesyonel olmasa da cilde daha az zarar verir ve çok az kişi aradaki farkı anlayabilir. Bu nedenle makyaj bazı kullanmak isteyip zararlarından korkan kişiler tıraş losyonu sayesinde mükemmel makyajlar yapabilmektedir. 

Makyaj bazı ile tıraş losyonunun kullanımı aynıdır. Cilde sürülür ve daha sonrasında cilde tamamen yedirildikten sonra üzerine makyaj uygulanır. Hem gözenekleri tıkamaz hem de ciltten silinmesi kolaydır. Bu yöntemi herkes uygulayabilir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları