Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri
Kalın kaşlar son yıllarda oldukça moda. Hatta güzel bir yüz ifadesi için kalın kaş, şart. Bundan dolayı bir çok genç kız kaşlarının kalın olmasını ister. Bunun için türlü türlü yollar dener. Trend haline gelen kalın kaş uğruna, dövme dahi yaptırılır.

Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Fakat siz doğal kalın kaş uzatmaktan yanaysanız bu yöntemleri mutlaka denemeniz gerekmektedir. İnce kaşlıysanız ve kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız,doğru metodlarla kalın kaşlara sahip olmanız mümkün.

1 . Öncelikle kaşlarınıza her gün düzenli aralıklarla masaj yapın. Parmak uçlarınızla bastırmadan bunu yapabileceğiniz gibi, kaş tarama fırçaları ile çok bastırmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kaş bölgenizde kan dolaşımını artacak ve kaşlarınız uzamaya ve çıkmaya başlayacaktır.

2 . Gür kaşlar için, hint yağı kullanabilirsiniz. Hint yağı kaşlarınızı gürleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda sağlıklı kaş köklerine sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu karışım için ufak bir şişeye aynı ölçüde hint yağı ve zeytinyağı karıştırın. Karışımı bir kulak çöpü yarımıyla kaş köklerinize yedirin. Karışımı yarım saat kaşlarınızda beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

3 . Kaşlarınıza nasıl ki dışardan bakım yapıyorsanız bunu içeriden de beslemelisiniz. Bu açıdan protein,kaş oluşumuna oldukça yardımcı olacaktır. Bunun için, et, tavuk Eti, yumurta,süt ve süt ürünlerini tüketmenizde fayda var. Proteinlerle beraber kaşlarınızı daha iyi hissedeceksiniz.

4 . Kaşlarınıza vazelin ile bakım yapmayı hiç denediniz mi? Vazelini kaş diplerinize masaj yaparak sürün. Haftada bir ya da iki gün gece uyumadan evvel bakım yapabilirsiniz. Bu sayede kaşlarınız beslenecektir.

5 . Sarımsağın tüyler üzerindeki etkisini bilmeyeniniz yok. Badem yapı ve bir iki diş sarımsağı karıştırarak kaş köklerinize geceden sürün. Sabah uyandığınızda temizleyebilirsiniz. Düzenli tekrarlarla bu maskelerin her birini yapabilirsiniz. Sadece bir kere uygulayacağınız maskeden elbette sonuç alamazsınız. Bunun için sonuç alana kadar maskeyi tekrarlayın.  

Bakım yapılmayan kaşlar bir süre sonra, cansızlaşır ve söner. Böylece zamanla inceleşir ve dökülür. Böyle kaşlara sahip olmamak için, düzenli aralıklar ile kaşlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Evde var olan malzemelerle bu maskelerden birini yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları