Karın Bölgesi Sarkmaları
Karın bölgesi bayanlarda ve erkeklerde yağlanmaya olduğu gibi sarkmaya da en müsait bölgedir. Kadınlarda özellikle karın sarkması özgüven kıran ve kişinin kendini kötü ya da çirkin hissetmesine sebep olan bir durumdur.

Bu nedenle karın sarkması gibi bir konuda özellikle yapılması gereken bir iki hareket ile bu durum düzeltilebilir ve karın eski sıklığına kavuşur.

Karın Bölgesi Sarkması Egzersizleri

 KARIN BÖLGESİ SARKMASI NASIL ÇÖZÜLÜR? 

Kişinin tüm hatlarının düzgün olması önemlidir. Bu, güzel bir fiziğin yanı sıra özgüvenli bir bireyin de ilk koşuludur. Bu nedenle karın sarkması ve yağlanması gibi durumlarda hemen doktorlara, bu konunun uzmanlarına para dökmek yerine evde yapılabilecek basit yöntemler ile karın sarkmasının tedavi edilmesi beklenmelidir. 

Karın sarkması ciddi bir sorun değildir sadece fiziki bir kusurdur. Sağlık problemlerine yol açmaz buna rağmen kişiler için büyük sorunlar doğurabilmektedir. 

Tüm vücut bölgeleri aynı orantıda olmayan kişilerin yani bir bölgesi olması gerekenin aksine kusurlu olan kişilerin her türlü aktiviteye katılım oranının daha düşük olduğu açıklanmış bir gerçektir. Bu özgüven sorununun önüne geçilebilir fakat önce kişiler bunun bir sağlık sorunu olmadığını, sadece yanlış beslenme gibi konulara vücudun verdiği bir tepki olduğunu unutmamalıdır. 

KARIN SARKMASININ NEDENLERİ NELERDİR? 

Uzun bir süre boyunca vücudunda fazla yağ barındıran bireyler spor yapmadan ve düzensiz bir beslenme ile kilo verirse bu karında sarkma etkisi yaratabilir. Sadece karın için değil tüm vücut bölgeleri için sarkma problemi oluşturur. Öte yandan aşırı kilolu olanların da vücudunda sarkma görülür. 

Yaşlanma sürecinde de karın sarkabilmektedir. Bu doğal bir eylemdir. Özellikle gençliğinde dengesiz bir kilo alıp verme sorunu yaşayanlarda sıklıkla rastlanır. 

Bu durumların tedbiri kilo alma ve kilo verme sırasında alınmalıdır. Yaşlılıktan önce de yeterli bir spor ve dengeli beslenme ile bu durumlar önlenebilir. 

Çoktan karın sarkması yaşayanlar ve çözüm arayanlar için karın germe ameliyatları tavsiye edilir. Tedbiri başta almayanların ameliyat dışında karnını düzleştirebilmesi zordur. Yapılacak olan karın germe ameliyatı ile kişi iki saat içinde daha sıkı bir karına sahip olabilir. Üstelik uzman bir hekim ameliyatı yaparsa riski de yoktur. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları