Kanıtlanmış 20 Kilo Verme Yöntemi
Bir çok kadın ve erkek kilo problemi yaşamaktadır. Fakat kilo vermek bazıları için kolay olsa da büyük bir kısım için oldukça zordur.

Bir kısmınız ise defalarca diyetisyenlere, spor salonlarına gitmemize rağmen kilo vermekte zorlanıyoruz.

Peki, kilo verenler nasıl veriyor? Nedir bu kilo vermenin yöntemi? İşte yazımızda, doğru bildiğiniz yanlışları rafa kaldırarak yeni bir başlangıç yapmanın yolunu göstereceğiz.

Kilo Verme Yöntemleri

1 . Öncelikle sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bol su içmedi gerekmektedir. Su metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Günde en az 8 bardak su içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

2 . Bir çok kişi uyumanın kilo aldırdığını düşünür. Bu yanlış bir kanıdır. Sağlıklı ve yeterli bir uyku kilo vermenize yardımcı olacaktır.

3 . Yeşil çayın mucizevi etkisini bilmeyenimiz yok. Günde birkaç fincan Yeşil çay içerek hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de yap yakacaksınız.

4 . Şekerden uzak durun.Kilolu insanların büyük bir kısmı şekeri oldukça fazla kullanmaktadır. Diyabete neden olan şeker ve tatlandırıcılar kilo almanıza neden olacaktır.

5 . Kahvaltılarınız da yumurta yiyin. Yumurta hem protein deposu hem de tok tutma özelliği olan bir yiyecektir. Yap yakmanızı sağlayacak olan yumurtayı gerek haşlayarak gerek omlet olarak tüketebilirsiniz.

6 . Hindistan cevizi yağını yemeklerinizde kullanmanız, metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

7 . Yağ yakımını hızlandırmak için, sabahları aç karnına şekersiz Türk kahvesini içebilirsiniz.

8 . Kapsain içerikli yiyecekler tüketerek yağ yakını hızlandırabilirsiniz. Sivri biber içerisinde bol miktarda kapsain bulundurmaktadır.

9 . Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, ne yediğinizi veya ne yemeniz gerektiğini yazın. Bu kilo vermenizi ve kendinizi kontrol etmenizi kolaylaştıracaktır.

10 . Kilo vermek isteyenlerin ilk yaptığı şey hamur işlerinden uzak durmaktır. Ki bu doğru bir yaklaşımdır.Tahıl değeri olmayan karbonhidratlardan uzak durmalısınız.

11. Her gün mutlaka az daolsa spor yapın.

12 . Kardio yapmak yağ yakımını hızlandıracaktır.

13 . Şekerden uzak durmanız gerektiği gibi gazlı ve şekerli içeceklerden de uzak durun. Hazır içecekler tüketmeyin.

14 . Beslenmenizde lifli yiyecekler bulunmasına gayret edin.

15 . Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız işlenmemiş gıdalara ağırlık verin.

16 . Ara öğünlerinizde meyve bulundurun.

17 . Dengeli ve hızlı bir metabolizmaya sahip olmak istiyorsanız; et, yumurta, süt gibi protein değeri yüksek yiyecekler tüketin.

18 . Kilo vermek için, sebze ve meyvelere ağırlık vermemiz gerekmektedir.

19 . Hızlı yemek yemek,vücudun doygunluk hissini hemen hissetmesini engeller. Bundan dolayı yemeğinizi yavaş yavaş çiğneyin. 

20 . Bol yeşillik tüketin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları