Kandan Elektrik Üretilecek
Vücudumuzun ham maddesi niteliğinde olan kandan nanageneratörler sayesinde elektrik üretmeyi bulan Çinli Bilim Adamları bilim dünyasını şok etti.

Bize Can Veren Kan Dünyamızı Aydınlatıyor

Hepimiz birçok hastalıkla uğraşırken en çok da kan konusunda yaşanan rahatsızlıklar büyük hüsranlara neden olmuştur. Bunun için en çok bizlerin ilgisini kazanan ve hepimizin canı pahasına uğraştığı süreçte şimdi de bize can veren bizi birçok hastalıktan kurtaran kan şimdilerde dünyamızı aydınlatan bir elektrik enerjisi üretiminde kullanılıyor. 

Şimdilerde hayatımıza bir ışık daha olan Nanogeneraör sayesinde muhteşem bir şekilde kan üretilmeye bu üretim ile de elektrik akışı sağlanmaya başlanıyor.  Hayatımız da en büyük yenilikleri bizlere sunan ve bu gelişimi hayatımızın her anında hissettiren Çinli araştırmacılar muhteşem bir yenilik ile hayatımıza giriyor ve bedenimizde var olan bize yaşam veren kan akışı ile muhteşem bir süreç yaşanıyor ve elektrik enerjisi sağlanıyor. 

                                           kandan enerji üretimi

Hayatımıza boyunca vazgeçemeyeceğimiz şeylerden biri olan su ile başlayan bu süreç uzun zamandır bizlere hidroelektrik yolu ile elektrik enerjisi sağlamaktaydı. Şimdi bu muhteşem buluş teknoloji harikası olarak bedenimize giriyor ve küçük bir bedenden çıkan kan yolu ile bu vücudumuzda sabitlenerek ortaya çıkan nanogeneratör sayesinde elektrik enerjisi olarak ortaya çıkıyor. 

Araştırmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Hayatımızın bir parçası haline gelen ve biz can olan kan şimdilerde muhteşem bir araştırma sonrasında vücudumuzda şeffaf halde oluşturdukları nannogeneratörler sayesinde elektrik üretimi sağlıyor. Bu durum karşısında da Fudan Üniversitesi araştırmalarına devam ederek teknoloji harikası olarak geliştirilen bu durumun sonucunda bir ilk daha adım atıyor ve üretimin sağlanması başarılıyor. 

                  kandan elektrik üretimi

Bu muhteşem buluşa imza atan Çinliler böyle bir gelişim yaşayacaklarını düşünmemişlerdir diye düşünüyoruz çünkü birçok insan bu muhteşem devasa yeniliği tam olarak anlamasa da teknoloji bedenimizden bir harika ortaya çıkartmayı başarıyor. Bu gelişim küçük büyük demeden herkesin ilgisini kazanacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları