Kalıcı Eyeliner Nedir? Nasıl Kullanılır?
Kalıcı eyeliner kullanan sayısı çığ gibi büyüyor. Gerek kullanımı gerek kalitesiyle kadınları etkileyen kalıcı eyeliner nedir, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kalıcı Eyeliner Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eyeliner; özellikle günümüzde bir patlama etkisi yaratmıştır. Daha öncesinde de kullanılabilecek bir makyaj malzemesi olsa da özellikle son dört yıldır oldukça yaygınlaşmıştır. Neredeyse her genç kızın ya da bayanın kullanabildiği bir makyaj parçası haline gelmiştir. Öyle ki makyaj yapan çoğu kişinin yüzündeki olmazsa olmaz parçalardandır. 

Bu son yıllara damgasını vuran makyaj malzemesini sürekli olarak uygulayanlar bulunmaktadır. El darbesi ya da bir ıslaklık üzerinden geçtiği zaman silinmesi en kötü durumlarından biriydi fakat yeni çıkan kalıcı eyelinerler bu duruma çözüm olarak üretildi.

                                                                      Image

Kalıcı eyelinerin gözde kalma senesi iki senedir. Diğer tüm kozmetiklerin kalıcılarından farklı olarak on saat gibi bir süre değil, iki sene gibi bir süredir. Kullanıcılarından aldığı yoruma göre bir sene dolduktan sonra eyeliner yavaş bir şekilde silinmeye başlamaktadır. Fakat tamamen gözden silinmesi iki senedir. 

Kalıcı eyelineri uygularken bir makyaj uzmanından yardım almakta fayda vardır. İki sene boyunca kişinin gözünde kalacak olan eyelinerin bir hata olmadan sürülmesi gerekmektedir. 

Kalıcı eyelinerin güzel yanlarından biri sürekli olarak makyaj yapan kişileri tekrar tekrar eyeliner çekme zahmetinden kurtarmasıdır. Bu sayede ince bir şekilde sürülürse hem doğal bir makyaja hem de ağır bir makyaja uyum sağlayabilecektir. 

                                                Image

Hassas bir göz yapısına sahip olanlar bile kalıcı eyelineri kolaylıkla yaptırabilir. Kanama ve morluk gibi durumlar söz konusu bile değildir fakat ilk iki gün gözde özellikle de eyelinerin sürüldüğü bölge şişmektedir. 

Kalıcı eyelineri muhafaza etmek için hiçbir çaba sarf etmek gerekmez. Göze iki haftada bir vazelin sürmek kuru eyeliner görüntüsünü engelleyecektir. Makyaj temizleme suyu gibi malzemeler kalıcı eyelineri asla silemez. 

İnce bir eyeliner çektirmenin dezavantajı yoktur. Kişi isterse geçici eyeliner ile üzerini çizebilir. 

Kalıcı eyelinerin fiyatları iki sene dayanıklılık süresi için 500-700 TL arasında değişebilmektedir. Fakat yapılacak yer çok iyi seçilmelidir. Temiz ve kaliteli bir ortamda işlem yapılmazsa kişinin gözleri mikrop kapabilir. Özellikle de iğnenin yeni açılmış olmasına dikkat edilmelidir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları