Kadınlarda Ayak Kokusu ve Çözümü
Kadınlarda ayak kokusu istenmeyen bir durum olmakla birlikte çözümü hiç de zor değildir. İşte çözümü...

Kadınlarda Ayak Kokusu ve Çözümü

Hiç kimse ayaklarının kötü kokmasını istemez. Günümüzde artan iş temposuna bağlı olarak gün boyu ayaklarımızdan çıkarmadığımız ayakkabılarımız dolayısıyla kötü kokular oluşabilir. Böyle bir durumda karşılaşınca endişe etmeye hiç gerek yok. 

Çünkü kokan şey ayaklarınız değil ayaklarınız üzerinde oluşan bakteri veya mantarların olması gerekenden çok daha büyümesidir. Bununla beraber sorunu anladığımızda özellikle kadınlarda ayak kokusu ve çözümü noktasında harekete geçme zamanı gelmiş demektir.

Kadınlarda Ayak Kokusu ve Çözümü İçin Bazı Tavsiyeler

Kadınlarda ayak kokusu ve çözümü için evde uygulayabileceğiniz ve size çok rahatlatıcı gelebilecek bazı şeyler yapabilirsiniz. Bu önerileri şu şekilde sıralayabiliriz;

• İyi Hijyen Sağlayın,

• Ayaklarınızı yıkayın,

• Ayakkabılarınızı değiştirin,

• Her zaman çorap giyin ve onları sık sık değiştirin,

• Diyet programınızı değiştirin,

Bireylerin yaşam tarzı ve diyet programındaki değişiklikler ayak kokusunu kontrol etmede çok yardımcı olabilir. Rafine karbonhidratların yüksekliği genellikle vücuttaki bakteri ve mantar için gıda maddesi olarak görev yapar. 

Böyle bir durumda ölmekte olan deri hücreler, parçalanmış bakteriler ve mantarlar vücuttan ter yoluyla daha yoğun şekilde atılır. Böylece ter ile birlikte koku özellikle ayak kokusu oluşur.

Kadınlarda Ayak Kokusu ve Çözümü için Püf Noktası

Kadınlarda ayak kokusu ve çözümü için bazı kimyasallar da kullanılabilir. Bir ayak koku giderici toz veya ayak fırçası kullanın; Ayak koku gidericiler çeşitli şekillerde üretilmektedir. Bazıları terlemeyi azaltırken bazıları terlemeye rağmen ayaklarınızı kuru tutar. Bazı ürünler kokuyu üreten bakterileri öldürür, bazıları ise kokuları giderir veya maskeler. Ayak koku ürünleri kabaca 9 kategoriye ayrılabilir:

Antibakteriyel sabun

Antiperspiranlar

Kremler

Ayakkabı spreyi

Ayak spreyi

Koku ve ter azaltıcı iç bantlar

Ayakkabı deodorantları

UV sterilizatörleri

Koku azaltan çoraplar

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları