Kadınlar Neden Terkedilir
Kadınlar neden terkedilir? Kadınlar mı erkekler mi suçludur? Terkedilmenin altında yatan sorunlar nelerdir? bu gibi soruların cevapları yazımızda. Artık ağlamayacaksınız.

Bir Kadın Sebepsiz Yere Neden Terk Edilir? 

Kadın olarak hiçbir eksiğiniz yok. Yeterince güzel, bakımlı, sevgi dolu, çekicisiniz. Onunla istediği her konuda her şeyi konuşabilecek donanıma sahipsiniz. Fakat buna rağmen yaşadığınız ilişkilerde terk edilen taraf siz mi oluyorsunuz? O halde ters giden bir şeyler var. 

Siz ilişkiniz ve sevgiliniz için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırsınız. Ve sırf o istedi diye her istediğini yapıyorsunuz. İşte siz bunun her ne kadar sorun olduğunu düşünmeseniz de bu erkekler için sorun. Sizin bu kadar fedakâr ve özverili olmanız birçok erkeğe itici gelmekte ve terk edilmenize neden olmaktadır. 

Siz ilişkiniz yolunda gitsin, sevgiliniz mutlu olsun diye onun hoşlandığı tarza giyinirsiniz, onun izlemeyi sevdiği filmleri izlersiniz, ailesiyle samimi olursunuz ve para kazanırsınız. Tüm bunları daha güzel bir birliktelik için gerçekleştirirsiniz. Sizin bu denli fedakâr olmanız erkeklerin sizi daha çok sevmesini sağlamadığı gibi terk edilmenize belki de başka kadınların tercih edilmesine neden olacaktır. 

Siz kadınlar, bu kadar verici olduğunuzda erkekler size minnet duymazlar. Sizin ne kadar fedakâr olduğunuzu görmezler bile. Hatta bir süre sonra bunun sizin göreviniz olduğunu düşünürler. Bir erkeğin bir kadına bağlı kalması ve onu sevmesi için, kendisinin de sevgi vermesi gerekiyor. Herşeyi siz verdiğinizde ve siz düşündüğünüzde haliyle erkeğe pek bir vazife düşmüyor. İşte bu durum sevgilinizin size yakın olma istediğini yavaş yavaş törpüler. İşte bu durumda kadınların yapması gereken, erkeğe karşı daha az verici olup onun ilgisini çekmektir. Eğer bunu fark edip bir an önce erkeğin de verici taraf olduğunu hatırlamazsanız, terk edilmeye mahkûm olursunuz. 

Erkekler yaşamları boyunca annelerinden ilgi ve hizmet görmeye, her istediklerini elde etmeye alıştıklarından sizde annesi gibi olur hep verici olursanız size âşık olmazlar tam tersine size karşı olan sevgileri yok olur. 

Mesele yalnızca ev işlerini yapmak, ona hizmet etmek ve ilgi göstermek değildir. Onun ilgisini çekmek için her zaman bakımlı olursanız, her sevişmek istediğinde olumlu karşılarsanız, sürekli hediyeler alıp onu şımartırsanız o erkekten hiç bir şey alamazsınız. 

Peki, bu durumda ne yapmak gerekiyor? 

Öncelikle hiçbir karşılık görmeden vermekten vazgeçin. Size saygı duyması gerektiğini ona öğretin. Kendinizi erkekler için kurban etmekten vazgeçin. Her zaman elinde tutması gereken ilişkiyi yürütmesi gereken taraf kadın değildir.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları