Kadınlar İçin En İyi Meslek Önerileri
Kadınların elinden şüphesiz her iş gelir tabi ki fakat kadınlar ile bazı mesleklerin ten uyumu olduğunu biliyoruz. Peki kadınlar için en iyi meslekler nelerdir?

Kadınlar İçin En Uygun Meslekler

Günümüzde kadınlar hemen her mesleği yapmaktadır. Fakat bazı meslek grupları özellikle kadınlara hitap ediyor ve kadınlar bu mesleklerde en az erkekler kadar başarılı oluyor.

Eczacılık

Eczacılık

En fazla para kazanan meslek gruplarındandır. Son birkaç yıldır Türkiye ve dünyada kadınların daha çok tercih etmeye başladığı eczacılığın yine de büyük bir kısmını erkekler tarafından oluşturulmaktadır. 

Avukatlık

Avukatlık

Hukuk Fakültesi mezunu olan kadınların tercih ettiği bir meslek grubudur. Genelini erkekler oluştursa da işlerinde yükselmek isteyen kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Sorumluluk sahibi olması gerekenlerin tercih etmeleri gereken bir meslek olan avukatların %77’sini erkekler oluşturuyor.

İdari Yöneticilik

İdari Yöneticilik

Yine erkeklerin daha çok yaptığı bir meslek olsa da son yıllarda başarılı kadınların hızla yükseldiği bir meslek grubu olmuştur. 

Aşçılık

Aşçılık

Dünyadaki en iyi aşçıların erkekler olduğu söylense de kadınların yemek yapmaya daha yatkın oldukları bir gerçek. Evet, dünyadaki en iyi aşçılar erkekler ama daha çok bu meslek kadınlar tarafından yapılmaktadır. Üstelik son yıllarda en çok para kazanan meslek gruplarından birisi olmuştur. 

Psikolog

Psikolog

Daha çok kadınlar tarafından tercih edilen bir meslek grubudur. Ülkemizde psikoloğa gitmek bir önceki yıllara göre artış göstermiştir. Durum böyle olunca, bu mesleğe rağbet de artmıştır. 

Pilot

Pilot

Dünya üzerinde kadın pilotların sayısı oldukça az. Fakat kadınların en çok seveceği mesleklerden biri. Hem gezecek hem de para kazanacaksınız.

Cerrahlık

Cerrahlık

Daha çok erkekler tarafından tercih edilse de yükselme şansı olmasından dolayı, kadınların seçebileceği bir meslek grubu. Üstelik kazancı da çok iyi.

Fizyoterapist

Fizyoterapist

Hala açığı olan bu meslek grubu, kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Çünkü esas itibariyle sabır isteyen bir iştir. Üstelik kazancıda iyi olan bir meslek grubudur. 

Hemşirelik

Hemşirelik

Büyük bir kısmını kadınlar oluşturmaktadır. Daha çok kadınlara hitap eden hemşirelik, birçok kadının tercih ettiği bir meslek grubudur. 

Öğretmenlik

Öğretmenlik

Hem erkeklerin hem de kadınların rağbet gördüğü bir meslek grubudur. Sabır işi olan öğretmenliğin, birçok kesim tarafından kadın mesleği olarak nitelendirildiği bir gerçek. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları