İlişkisinde Mutlu Olmayan Kadınlar Ne Yapmalı
Kimi kadın ilişkisiyle dünyanın en mutlusu olurken kimisi de ilişkisinden dolayı dünyanın en mutsuz kadını konumuna gelebilmektedir. İlişkisinde mutlu olmayan kadınların yapması gerekenleri anlattık.

İlişkimde Mutlu Değilim, Ne Yapmalıyım? 

Bazı kişiler ilişkilerinde mutsuz olmaya başladıklarında o ilişkiyi anında sonlandırsalar da, bazıları için ilişkiye nokta koymak oldukça zordur. 

Kötü bir ilişki her şeyden önce size zarar verir. Başlangıçta karşı tarafa olan saygınızı daha da kendinize olan saygınızı yavaş yavaş tüketirsiniz. Üstelik bu tarz ilişkileri yaşayan onlarca insan var. İlişkiyi sonlandırmak konusunda emin değilseniz ve sürekli fikir değiştiriyorsanız, neden giremediğinizi sürekli kendinize soruyorsanız, ona karşı hislerinizin ne olduğuna bir türlü karar veremediğinizde, bir daha başka biriyle beraber olamayacak kaygısı beslediğinizde kendinizi ve duyularınızı sorgulamanız gerekiyor. 

Eğer ilişkinizde mutlu değilseniz önce bunun sebebini sorgulayın. Sebebi sizin düzeltebileceğiniz bir şey mi? Yoksa sizin ve duygularınızın üstesinden gelemeyeceği bir şey mi? Dr. Halpern bu durumda olan ve benzer ya da farklı sebeblerden dolayı ilişkisini sonlandırmayasın birçok kişi olduğunu söylüyor. 

Yazar Aşk Yetmediğinde adlı kitabında insanları bu tür ilişkilerde tutan şeyin ne olduğuna dair çözüm yolları sunuyor.  Bazı kişiler ise bu duygularının geçici olduğuna inanmak istiyor. Ve kendilerine çok uzun zaman tanıyor. Eğer çıkmaz bir sokaktaysanız ve hangi yöne gideceğinizi bilmiyorsanız, bu kitap size ihtiyacınız olan desteği sağlayacak. Yalnız olmadığınızı, çok fazla insanın sizinle aynı duyguları paylaştığına şahit olacaksınız. 

Howard M. Halpern kimdir? Aşk Yetmediğinde adlı kitabın yazarı, 1954 yılında doktorasını Colombia Üniversitesinde yaptı. Pek çok klinik ve hastanede görev yapan Halpern, Finch College ve Metropolitan Institute for Psychoanalytic de çalıştı. American Academy of Psychotherspists’in başkanlığını yaptı. Sayısız makale ve birçok kitapta imzası bulunan yazar, On your Own adlı köşesi ulusal bir dergide yayımlanmaktadır. 

Kariyerinde zirve yapan yazar, yazdığı kitaplarla pek çok kişinin hayatına dokunuyor ve onlara yol gösteriyor. Sizde bir köşeye sıkıştığınız da ve sorunlarınızı kimseyle paylaşamadığınız da, ilişkinizin geleceğine dair kararı yalnız başınıza veremediğiniz de veya isteseniz de bir türlü vazgeçemediğiniz de Dr. Howard’ın izinden gidebilir ve farklı bir dünyayı aralayabilirsiniz. Kim bilir belki de aradığınız mutluluğu bu sayede bulacaksınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları