Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Saçlar niçin hızlı uzamaz? Güzelliğimizin önemli bir parçası olan saçlarımızın uzamamasının sebepleri neler olabilir? Hızlı uzamayan saçlar için önerileri sizin yazımızda yer verdik.

Saçınızın Hızlı Uzamamasının Nedenleri?

Saç problemleri ile uğraşan bir çok insan vardır bunlar arasında siz de mi varsınız? Kadınların güzelliklerinde önemli faktör olan saçların hızlı uzamamasının sebepleri nelerdir?

Saçların hızlı uzamasının önüne geçen bir çok faktör vardır. Bu faktörler arasında önemli bir yere sahip olan çevresel faktörler üzerinde durmak gerekir. Bununla birlikte saçınızın yapısı hatta rengi de saç uzamasının önünde bir erkenden anne babanızdan gelen genetik faktörler de eklenince saçların geç uzamasını beraberinde getirmektedir.

Saçınızın kısa kalmasının önündeki çevresel faktörler arasında saçınıza uygulamış olduğunuz günlük işlemler önemli yer tutar. Doğru saç bakım ürünlerini seçmek saçı ısıya maruz bırakmak saçınızın istediğiniz uzunluğunda önüne geçiyor.

Saça istediği nemi vererek ve doğru bakım ürünleri kullanarak saç köklerinin güçlenmesi sağlanır, saçınız ihtiyacı olan neme kavuşmuş olur. Beslenme şekliniz de ki yanlışlıklar ve yetersiz beslenme saçlarınızın geç uzamasını neden olur. Beslenme alışkanlıklarımız nasıl ki tüm bedenimizi etkiliyor saçlarımızın da bundan büyük oranda etkileniyor.

 Peki güçlü hızlı uzayan saçlara sahip olmak için beslenmemizde nelere dikkat etmeliyiz neler tüketmelisiniz?Beslenmemizde yer vereceğiniz protein ve demir içerikli ürünlere sofranızda yer vermelisiniz. Protein açısından önemli besin kaynaklarından yumurta ve et tüketimine ağırlık verin. Fıstık badem fındık gibi yağlı besinler tüketmelisiniz. 

Bunun yanı sıra meyve tüketmeli ve yeşil sebzeleri de sofranızdan eksik etmemeye dikkat edin. Saçımıza doğrudan uygulayacağımız işlemler ile de saçın hızlı uzamasına katkıda bulunursunuz. Özellikle zeytin yağını saçlarını uygulayarak bunu gerçekleştirmek mümkün. Bunun yanında fındık yağı da sofranızda bulunması gereken besinler arasında yer alır. Bu tür yağlar kullanmayı ihmal etmemek gerekir.

Yaşam biçiminize ve beslenme alışkanlıklarınıza ederek uzun ve güçlü saçlara kavuşmak mümkün. Saç bakım ürünleri ve doğru beslenme biçimi saç kırılmalarını ve dökülmelerini aza indirecek ve bunların önüne geçecek.

Haftalık olarak saçınız uygulayacağınız saç maskeleri saçınızın  beslenmesini sağlar eğer güçlü kırılmayan ve hızlı uzayan saçlara istiyorsanız mutlaka haftalık bir kere saç maskesi uygulamanız gerekmektedir. Bütün bunların bileşkesinden doğan Saçınıza gereken önemli vermenizi gözler önüne sermektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları