Hayatımızı Kolaylaştıran Whatsapp
Whatsapp'ı bilmeyenimiz yoktur. Whatsapp nedir, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir, güncellemelerde neler var bu yazımızda.

Her An İçin WhatsApp 

Hayatımızın her anında vazgeçemediğimiz uygulamalar vardır. Birçok uygulamaya sırtımızı dönsek dahi o olmaz diye rest çekebileceğimiz anlar. İşte WhatsApp çok kısa bir zamanda bu uygulama ile bunu başarabilmiş ve hem Android telefonlarda hem de diğer işletim sistemine sahip olan birçok markada yerini ismini koruyacak yenilikler yapmıştır. 

Yaptığı yenilikler ile herkesin başını döndüren WhatsApp yakın zamanda İnstagram ile kıyaslanmış ve bunun sonucunda göz önünde gördüğümüz ve kullanmaya başladığımız yeniliklere çok daha fazlasını eklemiştir. 

Bunlar hem sizlerin hem de bizim kesinlikle karşı koyamayacağımız ve bu uygulamaya çok daha fazla âşık olmamızı sağlayacak olan yenilikler olmuştur. 

Bize En Güzel Güncelleme

Hepimizin beklediği ve yüksek kalitesi ile bizlere sunulan güncellemeler nelerdir? Bu güncellemeler içinden bir Top 10 listesi yapılmış ve hadi bakalım bunların için de neler yer alıyor? İlk olarak bize gülümseyen şey Emoji taraması olmuştur. 

Bunun sayesinde duygularımızı karşı tarafa ifade ederken çok fazla emoji içinde kaybolmayacak ve ruh halimizi yansıtan kelime ile karşı tarafa ne hissettiğimizi gösterecek olan ifadeyi taratarak bulup yollayabileceğiz. Fakat bilinmesi gereken önemli nokta bunu aktif kullanabilmek için ‘auto correct’ adlı butonu aktif hale getirerek kolayca bu uygulamadan faydalanabiliriz.  

Bir diğer yenilik dakik hesaplamalar olmuştur. Yolladığınız bir mesaj veya gelen bir mesaj için zaman konusunda yanılgıya düştüyseniz yalnızca bir hareket ile yani üstüne basıp bilgi tikine basarak o mesajın tam olarak ne zaman geldiğini kolay bir şekilde görebilmeniz de mümkündür. Bir diğer yenilik ise Grup mesajlarını sessize almaktır. Gelen bir mesaj ile sürekli irkilmek yerine bir saat, bir hafta, bir yıl gibi süre belirleyen butonlar ile belirli süreli sessizlik sağlamak mümkün.  

Giden kontörlerinize son verebilirsiniz. Dışarı da mecburi olarak açtığınız mobil veri ile indirmelerin engelleyerek daha sonra bu indirmeleri aktif hale getirebilirsiniz. Otomatik geri yükleme derinde son verin ve sildiğiniz resimlerin tekrar gelmesine engel olabilirsiniz. 

Önemli mesajlarınızı yıldızlayarak kısa sürede bulma şansına da sahip olabilirsiniz. İstediğiniz takdirde cep telefonunuzun yanında bir de her an açık olan ve hayatınızı kolaylaştıran bilgisayarlarınız ile kısa sürede WhatsApp’ı masaüstü haline getirebilirsiniz.  

Eski grup konuşmalarında kimin olduğunu anımsayarak o grubu kolayca bulma şansına da artık sahipsiniz. İstediğiniz ve severek konuştuğunuz gruplarınızı kolayca en üstte yer alamsını sağlayabilirsiniz. Son olarak mesajlarınızda yazı stiliniz ile artık fark yaratabilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları