Harika Bir Cilt İçin Hint Taktiği: İdrar
Hintliler ciltlerini güzelleştirmek için idrardan yararlanıyorlar. Bu konuda bir hayli iddialı olan Hintliler nedeniyle bu konuyu kaleme aldık. Buyurun yazımıza.

Harika Bir Cilt İçin Hint Taktiği; İdrar

Güzel bir cilt ve bebeksi bir ten tüm kadınların hayallerini süslemektedir. Bunun için pek çok farklı yöntem deneyen kadınların son zamanlarda gündeminde yer alan cilde idrar sürme yöntemi esasında Hindistan kökenli bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Esasında hemen her türlü malzemenin cilde iyi geldiği söylenmektedir. Bu doğrultuda pahalı kremlerden mutfak malzemelerine varıncaya kadar çok farklı malzemelerin cilde iyi geldiği iddiası gündemdeki yerini korumaktadır.  Ancak sıralanan bu yöntemlerden hiç birisinin içerisinde idrar seçeneği bulunmamaktadır. 

Harika bir cilt için Hint taktiği idrar; şeklinde duyurulan bu yeni yöntem ile güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olunduğu iddia edilmektedir.

İdrar Sürmenin Cilde Etkileri

Yaklaşık olarak 40-50 yıl önce Hindistan’da tıp okurken idrarın cilde faydaları üzerine yoğunlaşan iddialardan etkilenen Stella Ralfini, idrarın cilde gerçekten iyi geldiğine inandı. Bu doğrultuda farklı alanlardaki çalışmalarını idrarın cilde yararlarına yönlendiren Ralfini, bu alandaki çalışmalara hız verdi. 

Esasında cilde idrar sürme neticesinde ilk aşamada ciltte bir dönüktü yaşandığı bilinmektedir. Ancak takribi iki hafta içerisinde bu döküntünün iyileşerek yerini pürüzsüz bir cilde bıraktığı da iddia edilmektedir.

DNA ve İdrar İlişkisi

İdrar esasında insan DNA’sının bir parçası durumundadır. Bundan dolayı idrarın pis olduğu algısı hatalı bir algıdır. Yapılan araştırmalara göre idrarın egzama ve sedef hastalığı gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinmektedir. 

Bunun yanı sıra harika bir cilt için Hint taktiği idrar, sloganıyla yeniden gündeme gelen idrar, ciltteki döküntülere de iyi gelmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında DNA ve idrar ilişkisinin esasında idrarın pis bir unsur olmadığı gerçeğini ortaya koymaktadır. Bundan dolayı yakın zamandan bu yana idrar ciltlerde uygulanmaya başlanmıştır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları