Güzellik Sırları
Cilt en değerli hazinedir. Ona iyi bakılması gerekir. Çünkü hiçbir kadın cildinin kırışık, lekeli, solmuş ve benzeri sorunlar yaşamak istemez.

Bu yüzden elinizden geldiği kadar cildinize bakmalısınız. Bunun için bir cilt doktoruna başvurulabilir. Ama eğer buna gerek duyulmuyorsa evde yapılan birkaç basit uygulamayla cildin canlı ve sağlıklı kalınması sağlanabilir.

Kaliteli ve Doğal Güzellik Sırları

1 Fazla su içmek yerine, taze sıkılmış meyve suyu içilmeli

Şöyle kalıplaşmış, her doktorun dilinden düşmeyen bir söz vardır." Günde en az 2 litre su iç." Bu cümle pekte doğru değildir. Aslında evet su içilmeli. Ama 2 litre gibi fazla miktarda bir su dışarı atılırken vücuttaki mineralleri de beraberinde dışarı götürür. Bu hataya düşmek yerine evde kendi sıktığınız meyve sularını içmeniz daha sağlıklıdır. Hem yüzünüze canlılık katar. Hem de vücuttaki mineralleri almak yerine daha fazla mineral taşır vücuda. 

2 Makyajlı bir şekilde uyunmamalı

Makyajlı bir şekilde uyuyan kadınlar genellikle yıpranmış yüzlere sahiptir. Makyajla uyunulduğu zaman derideki gözenekler kapanıyor ve siyah nokta, sivilce oluşumu çoğalıyor. Ama makyajla yatmayan kadınlar daha temiz bir cilde sahip oluyor. Bakımlı kadınların sırlarından biriside makyajlarını silip uyumaktır. 

3 Uyumadan önce retinollü krem kullanılmalı

 Uyumadan önce gece uyku kremi sürülür. 30 yaşın üzeri kadınlar ise kesinlikle gece uyumadan öncesinde retinollü krem kullanmalı. Retinollü krem nedir peki? Retinollü krem sarkmaları, kırışıklıkları ve cildin tonundaki eşitsizliği önler. 

4 Nemlendirici sürülmeli

 Zaten nemlendirici olmazsa olmazdır bir kadın için. Zaten bakımlı olmak için gereken cilt tipi ne fazla yağlı olmalı. Ne çok kuru olmalı. Bunun ortasını yakalamalıdır. Zaten bakımlı olan bir kadın bunu bilir. Cildinize duştan sonra ya da yatmadan önce süreceğiniz bir nemlendirici krem cildinize daha çok yarar sağlar. 

5 Güneş Kreminin önemi bilinmeli

Eğer gerçekten yüzde kırışıklılık, leke, ve benzeri sorunlar olmasını istemiyorsa bir kadın güneşe çıkmadan önce güneş kremini sürmelidir. Bu sadece güneşli havalar için geçerli değil. Bulutlu bir havada dahi birçok zararlı ışın cildinizi yıpratabilir. Yanınızda en az 15 koruma faktörlü bir güneş kremi bulundurmanızda fayda var.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları