Göğüs Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Coğrafyamız kadınlarının en büyük sorunlarından birisi de göğüslerinin küçük olmasıdır. Bunun yüzden göğüslerini dikleştirmek, büyütmek hatta fazla gelip küçültmek isteyenler bir hayli fazladır. Göğüs estetiği hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Göğüs Estetiği

Meme estetiği ameliyatları, son yıllarda artış göstermiştir. Birçok kadın plastik cerrahları meme estetiği için başvuruyor. Birçok meme estetiği ameliyatı vardır fakat kadınlar arasında en yaygın olanları; meme büyütme ve meme küçültme ameliyatlarıdır. 

Meme estetiği ameliyatları hastane ortamında ve genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyonlar genellikle 1-2 saat sürer ve hastanın mutlaka bir gece gözlem altında yatması gerekir. 

Meme Büyütme Operasyonları

Meme büyütme operasyonları ile meme boyutları silikon implantlar aracılığıyla büyütülmektedir. Kadınlar birçok sebepten dolayı meme büyütme operasyonuna gerek duyar. Hamilelik sonrası memelerin küçülmesi, göğüs boyutları arasında farkların olması ve kanser tedavisi sonrası küçülmenin yaşanması gibi birçok nedenden dolayı başvuran hastalar vardır. 

Silikon ile meme büyütme operasyonunun sonucu, operasyon sırasında kullanılan protez ile alakalıdır. Son zamanlarda en çok kullanılan protez, damla tipli protezdir. 

Meme Küçültme Operasyonları

Meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonları da kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen işlemlerdendir. Bu operasyonlar genellikle estetik amaçlıdır. 

Birçok kadın doğum yaptıktan sonra ya da kiloluysa meme küçültme operasyonu için başvurmaktadır. Bu operasyonun yapılması için, göğüslerin gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Bununla beraber göğüs boyutundan dolayı problem yaşayan genç kızlarda meme küçültme operasyonu yaptırmaktadır. 

Operasyon yapılmadan mutlaka doktorunuzla bir planlama yapmalısınız. Hastanın muayenesi sırasında vücut ölçülerine uygun meme büyüklüğü belirlenir. Hasta operasyondan önce mamografi çektirmektedir. Operasyondan önce hastanın ideal kiloda olması daha uygundur. İdeal kiloya sahip olmak hem komplikasyonları azaltır hem de operasyon kolaylaşır. Operasyondan önce ve sonra sigara ve alkol kullanılmaması gerekir. 

Göğüs Dikleştirme Operasyonları 

Birçok kadının yaşı ilerledikçe; hamilelik, yer çekimi ve emzirme gibi nedenlerden dolayı göğüslerinde sarkma oluşur. Bu tür sebeplerden dolayı kadınlar, meme dikleştirme operasyonu için başvururlar. Meme dikleştirme operasyonu, meme küçültme operasyonuna göre daha küçük bir işlemdir. Meme hacmi yeterliyse meme dikleştirme operasyonu kısa bir sürede yapılabilir. Fakat göğüs hacmi yetersiz olması durumunda silikon protez ile hacim arttırılır. Operasyon yaklaşık 2-3 saat sürmekte ve hastanın bir gece gözlem altında yatması gerekmektedir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları