Esnek Kızlık Zarı Nedir
Esnek kızlık zarına dair bütün sorularınızın cevaplarını bu makalemizde bulacaksınız.

Esnek Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı kızların erkeklerle cinsel ilişki yaşamadığını gösteren bir semboldür. Bu noktada kızlık zarı kızlarda bekaretin sembolü olarak da görülmektedir. Kızlık zarı kimi zaman cinsel birleşme olsa dahi yırtılmamaktadır. Böyle durumlardaki kızlık zarları genel olarak esnek kızlık zarı olarak isimlendirilmektedir. 

Peki esnek kızlık zarı nedir? Bu sorunun yanıtı net olmamakla beraber, uzmanların üzerinde birleşebildiği birkaç tanımdan söz etmek mümkün olmaktadır. Esnek kızlık zarı, cinsel birleşmeden sonra kanama olmaması durumu sonrasında ortaya çıkan bir gerçekliktir. 

Kadınlar çoğu zaman partneriyle ilk birleşme yaşadıklarında kanama durumu söz konusu olmaktadır. Ancak kızlık zarı şayet esnek ise, böyle durumlarda kanama olmamaktadır.

Esnek Kızlık Zarı Nedir Sorusuna Alternatif Yanıtlar

Esnek kızlık zarı nedir sorusuna pek çok alternatif yanıt verilebilmektedir. Kızlık zarının esnek olduğundan haberi olmayan bayanlar, ilk birleşmeden sonra çoğu zaman şok yaşamaktadır. Üstelik çoğu zaman bu durumdaki kadınlar, partnerinin suçlamalarıyla da karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorun pek çok evliliğin sorunlu bir şekilde başlamasında neden olmaktadır. 

Şayet böyle bir sorunla karşılaşmış iseniz, ilk yapmanız gerekli olan şey bir kadın doğum uzmanına görülmek olmalıdır. Kızlık zarının esnek olmasından kaynaklanan suçlamaların ortadan kaldırılması ancak bu sayede mümkün olmaktadır. Cinsel birleşme sırasında kızlık zarının yırtılmaması olarak tanımlanan esnek kızlık zarının kişinin kendi kendini kontrol ederek anlaması mümkün değildir.

Esnek Kızlık Zarı Nasıl Oluşur?

Esnek kızlık zarı nedir sorusunun hemen ardından esnek kızlık zarı nasıl oluşur tarzında sorular akıllara gelmektedir. Öncelikle kızlık zarının esnek olup olmadığının belirlenmesi ancak bir kadın doğum uzmanı tarafından belirlenen bir husustur. 

Esnek kızlık zarının oluşumu tamamen biyolojik yapıyla alakalı bir durumdur. Esnek kızlık zarının cinsel birleşmeyle yırtılması olasılığı çok ama çok düşüktür. İlişki sırasında kanamanın oluşabilmesi için mutlaka kızlık zarının tamiri gerekli olmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları