Erkek Arkadaşınızın Ailesi İle Tanışırken Nasıl Davranmanız Gerekir?
Uzun süredir bir erkek arkadaşınız var ve siz ailesi ile tanışmak için can atıyor olabilirsiniz. O büyük gün geldiğinde nasıl davranacağınızın ne giyeceğinizin provasını yapıp durursunuz. Peki, erkek arkadaşınızın ailesi ile tanışırken nasıl davranmak gerekiyor?

Öncelikle yapmanız gereken erkek arkadaşınızın ailesini öncesinden analiz etmek olmalıdır. Tanışmaya gitmeden önce ailesi hakkında detaylı bilgiye sahip olun. Kültürleri hakkında örf ve adetleri hakkında bilgiler edinin. Özellikle ilk tanışmanın verdiği heyecan duygusu ile hoşlanmayacakları şekilde davranmamalısınız.

Erkek arkadaşınızın ailesinin yanında abartılı söz ve davranışlarda bulunmadan değer verdiğinizi hissettirmelisiniz. Bu durum hem erkek arkadaşınızın hem de ailesinin hoşuna gidecektir.

Her şeyden önce doğal olun.Kendiniz gibi olun. İçinizden gelmeden yaptığınız davranışlar, kurduğunuz cümleler hatta gülümsemeniz bile antipatik duracaktır. Bunun için doğallığınızdan asla daha iyisi olmak için taviz vermeyin.

İlk izlenim önemlidir. Bundan dolayı zıt bir görünüm sergilememeye her şeye aksi yönden bakmamaya dikkat edin.Durumun heyecanıyla davranışlarınızı ve tepkilerinizi kontrol edemeyebilirsiniz.

Aileler için en önemli şey,saygıdır. Erkek arkadaşınızın ailesine karşı saygıdan asla ödün vermeyin.Unutmayın ki onlar sizin için özel olan insanın ailesi olmadan öte, yaşları büyük anne ve babalardır. Sırf bunun için bile saygıyı hak ediyorlar. Onlara saygı gösterirken; kendi ailenize de ne kadar saygı gösterdiğinizi mutlaka belli edin.

Karşı taraftan hoşunuza gitmeyecek yorumlar veya beklemediğiniz sorular gelebilir. Soğukkanlı olun ve sakince cevap verin. Sinirli ya da ters görünmemeye özen gösterin.

Erkek ailenizin ailesiyle tanışmaya gittiğinizde kılık kıyafetiniz, makyajınız ve saçınızda özenli olmalıdır. Günlük hayatta giydiğiniz şeyleri burada giymemelisiniz. Onlara değer verdiğinizi, bu görüşmenin sizin için ne kadar önemli olduğunu giyiminizde anlamalarını sağlayın. 

Transparan giysiler giymek yerine şık bir gömlek ve pantolon ya da şık bir elbise tercih edebilirsiniz. Makyajınız abartılı olmamalıdır. Daha doğal tonlarda makyaj yapmalısınız. Saçlarınıza fön çektirebilir veya hafif dalgalı bir maşa yapabilirsiniz. Ya da kombinenize göre at kuyruğu da konsepte oldukça uygun olacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları