Doğal Yollarla Kirpik Serumu
Doğal yollarla kirpik serumu tarifini bu yazımızda bulabilirsiniz. Bu doğal kirpik serumu size çok iyi gelecek.

Kirpik Serumu Nedir?

Kirpik serumu, kirpikleri çok döküleni kısa olan ya da kirpikleri ile ilgili can sıkıcı başka sorunlar yaşayanlar için bulunmaz fırsatlardan biridir. Kozmetik marketlerde her ne kadar satılsa da göze yakın bölgeye sürüldüğü için doğal yöntemleri denemekte fayda vardır. Kirpik serumu için de evde hazırlanabilecek kolay bir kirpik serumu vardır. 

Mevsim değişimlerinde saç ya da kirpik döken kişiler, kirpikleri yeterince uzun olmayan kişiler hep sağlıklı ve uzun kirpikleri olan kişilere imrenirler. Kirpikleri yeterince sağlıklı olmayan bu kişiler, bazı kirpik uzatan ve kirpiği besleyen yağlar kullanarak bu sorunu halledebilirler. 

                               doğal kirpik serumu

Doğal kirpik serumunun içinde doğal yağlar bulunmaktadır. Bu yağların saç için kullanımında saçı besleyip uzattığı bilinmektedir. Aynı zamanda keratini de sağlar. Bu yağlar kirpiklerde de aynı etkiyi göstermektedir. Kirpiklerin sağlıklı olmasını, kirpiklerde eksik olan vitamin ya da mineral varsa bunu sağlamayı ve hatta kirpiklerin uzamasını sağlamaktadır. 

Kirpik serumu ile uğraşmak istemeyenler kirpik serumunu hazır olarak kozmetik marketlerden ve internet üzerinden alabilir. Fakat kirpik hemen gözün üstünde olduğu için kimyasalın göze damlama riski yüksektir. Gözde ne gibi sonuçlar doğuracağı bilinemez. Bu nedenle doğal yöntemi uygulamak en güzelidir. Göze damladığı zaman yine kötü bir durumdur. Bol su ile yıkanıp yanma etkisi geçmezse hastaneye gidilmelidir fakat doğal yağlar olduğu için etkisi kimyasal kadar olmaz. 

Doğal Kirpik Serumu İçin Gereken Malzemeler: 

-E vitamini kapsüllerinden bir tane 

-Argan yağı 3 yemek kaşığı 

-Hint yağı 3 yemek kaşığı 

-Badem yağı 3 yemek kaşığı 

Bu üç malzeme derin bir kasenin içinde yeterince karıştırılmalıdır. Gerekirse sıçratmadan çırpılabilir. Üçünün de tamamen karıştığına emin olunduktan sonra eski bir şişenin içine koyulmalıdır. Bu şişenin içinde de çalkalanmalıdır. Fakat hemen uygulanmamalıdır. 

Şişenin içindeki karışım bir gün bekletilmelidir. İlk günden kesinlikle uygulanmamalıdır. Karışımı yapmanın üzerinden en az yirmi dört saat geçtikten sonra içerisine koyulan şişe çalkalanmalıdır. Eski ve temiz bir rimel fırçası ile kirpiklerin hem önünden hem de arkasından sürülmelidir. Her gün sabah akşam uygulanmalıdır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları