Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?
Birçok kişinin diyete karşı fobisi vardır. Aç kalacağını, tüm gün bir şey yemeyeceğini veya yeme- içme alışkanlığının büyük değişimlere uğrayacağını düşünür.

Evet, bazı kişilerin diyet listesine baktığımızda, yeme ve içme alışkanlıklarında büyük değişimler olduğunu görmekteyiz.

Örneğin, dışarıda çok fazla yemek yiyen fast food tarzı yiyecekleri çok tüketen insanların bu konuda dikkatli olmaları gerekiyor.

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü ?

Asitli ve kafeinli içecekleri günlük hayatta sıklıkla içen kişilerin bu konuda taviz vermesi gerekiyor. Bunlar yerine protein değeri yüksek yeterli vitamini alabileceğiniz sebze, meyve ve et ürünlerine yüklenmeniz gerekiyor. 

Diyet kelimesinin fobi oluşturan bir kelime olduğunun farkındayız. Peki, diyet yapmadan, yeme ve içme alışkanlıklarını düzenleyerek kilo vermek mümkün mü?Elbette mümkün. Bu alışkanlıkların doğru alışkanlıklar olması kaydıyla.

1 . Yemeklerinizi bol bol çiğneyerek yemeniz gerekiyor. Acele etmeden, tadını çıkararak yemelisiniz.Böylece erkenden doyduğunuzu hissedeceksiniz. Göreceksiniz lokmaları bol bol çiğnemek kilo vermenizi sağlayacak.

2 .  Porsiyonlarınızı küçüktün. Tabağınıza yiyebileceğiniz kadar yemek koyun. 2 dilim ekmek yerine 1 dilim ekmek yiyin.Karnınızdan önce beyninizi doyurun. Kısa sürede bir tabak ve bir dilim ekmek ile doyduğunuzu göreceksiniz.

3 . Şok diyeti yapmaya çalışmayın. Şok diyetlerle kilo veren insanlar çok kısa bir süre içerisinde verdikleri kiloları geri alıyorlar. Önemli olan kısa bir sürede kilo vermek değil, sağlıklı bir şekilde kilo vermek. Kısa bir sürede kilo vermek metabolizmanızın çalışmasını da mahveder ve düzene sokmanız uzun bir zamanınızı alır. Şok diyetler sizin aç kalmanıza neden olur, başka hiç bir şeye değil.

4 . Eğer sağlıksız bir şey yemiş seniz veya akşam yemeğini çok kaçırmış sanız bunu telafi etmeyi öğrenin.Nasıl mı? Akşam yemeğini fazla kaçırdınız diyelim. Veya yemekten sonra ağır bir tatlı yediniz. O halde yarım saatlik kısa bir yürüyüşe ne dersiniz?

5 . Her gün mutlaka 2 litre su için. Su yağ yakmanızı en kolay yoldan sağlayacak şeydir.

6 . Sporu mutlaka bir yaşam tarzı haline getirin. Sporsuz sağlıklı yaşamak veya kilo vermek asla mümkün değil. Bunun için spor salonlarında ter dökmenize gerek yok. Kısa süreli bir yürüyüş veya evde dans etmek spor yapmanın en iyi yolu olabilir, yeter ki hareketsiz kalmayın. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları