Detoks Suyu Ne İşe Yarar?
Detoks suyu nasıl yapılır konumuzda söz ettiğimiz detoks suyunun ne işe yaradığını bilmeyenler detoks suyu ne işe yarar makalemize bakabilirler.

Detoks suyu nasıl yapılır ?  ve Detoks suyu ne işe yarar ?

Sebze, meyve ve baharat yardımı ile hazırlanan detoks suları, sağlıklı yaşamak ve kilo vermek isteyenlerin mutlaka uygulaması gereken bir yöntemdir. Detoks suyu, hem vücudun su ihtiyacını karşılar hem de toksin ve ödemlerden kurtulmaya yardımcı olur. Doyurucu özelliğinden dolayı da aşırı iştahı keser.

Diyette bol su içmek oldukça önemlidir. Üzerine birde detoks suyu eklenince bu etki ikiye katlanıyor.Özellikle sade suyun tadından hoşlanmayanlar aromalı su ile diyetlerini daha keyifli hale getirebilirler.

Detoks suyunda taze zencefil kullanırsanız, vücudunuzdaki ödem ve toksinler atılır. Su içinde beklettiğiniz bu besinler, faydalı özelliklerini suya bırakır. Bundan dolayı suyu geceden ve ya en az beş saat öncesinden hazırlamanız da fayda var. Vitamin sıvı şekilde alındığında vücudun bunu kabul etmesi daha kolay olacaktır. Böylece kilo vermenizde hızlanacaktır.

Detoks suyunuzu içerken, bu suyun daha etkili olması için diyet ve sporla beraber yürütmeniz gerekir.Böylece herhangi bir sarkma olmadan sıkı ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kilo vermeye yardımcı olan detoks suyu, metabolizmanın hızlanmasına neden olur. Hızlı çalışan metabolizma yağları idrar veya dışkı yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Suyunuzu yemeklerden önce içtiğinizde faydasını kısa sürede göreceksiniz.

Detoks suyu, diyeti destekleyen bir sudur. Bundan dolayı diyet yaptığınız süre boyunca istediğiniz kadar detoks suyu içebilirsiniz. İdeal olan; günde iki litre detoks suyu içmektir. Düzenli ve dengeli olarak tüketilen detoks suyunun vücuda faydası yüksektir.

Detoks suyunu hem meyveleri hem sebzeleri hem de baharatları kullanarak yapmanız mümkün. Birçok tarifi olan detoks sularını sizde diyetinize ek olarak kullanıp, yağ yakımızı hızlandırabilirsiniz.

Detoks sularında en çok kullanılan besinler; elma, maydanoz, taze nane, taze zencefil, portakal,greyfurt, salatalık, tarçın, elma sirkesi, ananas, çilek, kivi, limon, maden suyu, yeşil çay’dır. 

Bu besinler detoks suyunuza eklenerek, hem metabolizmanızın hızlanmasına neden olacak hem de hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlayacaktır.

 Diyet ile beraber yürütülen detoks suyu, spor ile de desteklendiğinde muhteşem sonuçlar doğuracaktır. Sizde diyetinizi detoks suyu ile zenginleştirebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları