Desenden Vazgeçemeyenler İçin Desenli Elbiseler
Desenden vazgeçmeyen kadınlar için desenli elbiseleri derledik. İçerisinde muhteşem öneriler ve tüyolar olan bu yazımızı kaçırmayın.

Yaz kış fark etmez elbise çok sık kullanılan bir parça. Her kadının günlük hayatta kullandığı illaki bir elbisesi dolabında bulunmaktadır. Bunun yanında abiye tarzında özel zamanlarda giydiği elbiselerde vardır. Kadınlar genelde elbiseleri basenlerinde bulunan fazladan dolayı sık kullanmazlar.

Ancak elbise dendiğinde akla dar elbiseler gelmemelidir. Her vücut tipine göre uygun formda bir elbise bulunur. “Benim basenim var bu elbise yakışmaz” ya da “ Aşırı zayıfım bu beni sıska gösterir” denilmemeli. Sizinde vücut tipinize uyan bir elbise illaki bulunur.

Fazla kilom var diyorsanız da kilonuzu örtmek için farklı desenler kullanmak kilonuzu örtecektir. Tabi bunun için her desenli elbise giyilmemeli. Bazı desenler sizi zayıf göstermek yerine kilonuzu daha fazla gösterebilir. Ama elbise modelinin yanında desenlerde bize uygun elbiseyi belirler.

Desen desen elbiselerin arasından size en uygununu bulduğunuza emin olmalısınız. Desen, elbise tipi elbette önemli ama elbisenin kumaşı da ön planda olduğu için bu detaya da dikkat edilmelidir. Kadife beni zayıf gösteriyor deyip de yaz kış kadife giyilmemeli.

Uzun etek modelleri de sizi zayıf gösterecek elbiseler arasındadır. Bu uzun elbise çiçek deseninde olursa hem yaz mevsimine uyum sağlar. Hem de kilonuzu başarılı bir şekilde örter. Eğer vücudunuz ideal kilodaysa yani vücudunuz ince ise vücuda yapışan dar elbiseler tercih edilmelidir.

Zaten zayıfsanız desende pek sorun yaşamazsınız fakat demode desenler ve ortama uymayan desenler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Örneğin beyaz renk kıza ve salaş bir elbise yazın sokakta giymek için idealdir. Bir kolye ve elden tutmalı bir çanta ile kombininizi güçlendirebilirsiniz. 

Eğer fazla zayıfım ve elbise giydiğimde kötü duruyor, yakışmıyor diyorsanız Belden ince bir kemerle sabitlenen lacivert renginde bir elbise seçiminiz olabilir. Dizin biraz üzerinde olan ve üzerinde süreklilik bulunan elbise günlük hayatta kullanılabilir.

Yazın ve kışın sürekli kullandığımız desenli elbiseler uygun aksesuarlar ile daha çarpıcı bir görüntü oluşturabilir. Taktığınız bir kolye bile elbiseyi farklı yerlere çekebilir. Bu yüzden aksesuar şeçimlerinde dikkatli olunmalı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları