CopyCat Virüsü Korku Saçıyor
Android telefonlara bulaşan virüsleri çokça duymuşsunuzdur. Bu seferki öyle bir virüs ki telefondaki bütün hesapların bilgilerini toplayıp gidiyor. CopyCat incelemesi bu yazımızda.

CopyCat Korku Saçıyor

Herkesin son zamanlarda en büyük ilgisi akıllı telefonlara yönelik olmuştur. Bu hali ile hem herkesin ilgisini kazanan hem de güzel adımlara şahit olan akıllı telefon dünyasına birçok zararla madde de bulunmaktadır. Herkes akıllı telefonun sahibi olurken aynı zamanda indirdiği birçok uygulama sayesinde de sanal ortamda bir çağ atlamış gibi görünmektedir. 

                                copycat virüsü

CopyCat adeta bir zarar yığını olarak görünüp bulunduğu telefon üzerinden birçok hesabın çalınmasına ve bu durumun ise son zamanlarda nerdeyse 14 milyon insanın akıllı telefonuna bir virüs gibi yayıldığı görülmektedir. Bu noktada belirli düzeyde bilgi sahibi olmakta ve gelebilecek her türlü tehlikeye karşı bir önlem almakta yarar vardır. 

Çünkü bugün bilmediğimiz bir bilgi yarın bizlere yüklü bir zarara sebep olabilir ve bu durum karşısında bizler muhteşem zorluklara imza atabiliriz. Bunun için her zaman tedbirli olmak gerekir. 

Virüs Ne Yapıyor?

Android markası dünya da ismin oldukça sık anılan bir marka haline gelmiştir. Yapılan araştırma üzerine bu şekilde akıllı telefon kullanan herkesi üzecek hatta üzmekle yetinmeyip endişe edecek bir sistemin oluşması herkes tarafından şaşırılan bir durum olmuştur.  

Yapılan araştırmaya göre virüs etkisi ile 14 milyon insan üzerine korku salmış ve buna ek olarak da birçok akıllı telefon aracılığı ile muhteşem paraların dönmesine zemin hazırlamıştır.  Bundan kaçınmak aslında biraz zor gibi görünüyor çünkü herkesin aktif bir şekilde kullandığı Google Play Store den indirilen bazı uygulamaların içerisinde bulunan bu virüs kontrolü zor bir uygulama şeklindedir. 

Tüm akıllı telefonu ele geçirme niyetinde olan bu korkutucu virüs bun yapamadığı yani bu noktada yeterli başarıyı sağlayamadığı takdirde açtığı reklamlar yoluyla kullanıcıların para kaybetmesini ve bu virüsü kullananların ise para kazanmasını sağlamaktadır. 

Bu noktada yaşanılan sıkıntılar üst birimlere iletilse de gerekli önlemlere rağmen hala belli noktalarda sorunlar yaşanmaktadır.  Bu noktada yüklü bir meblağ kazanan ve bu şekilde bir süreç ile insanları zor duruma sokan virüsün asıl sahibi konusundan hala araştırmaların devam ettiği yapılan haber ile bizlere ulaşmaktadır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları