Cilt Estetiği Çeşitleri
Cilt estetiği nasıl yapılır, çeşitleri nelerdir gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Cilt Estetiği

Cilt güzelliği belki de yüzümüzdeki ve vücudumuzdaki en önemli unsurdur. Bazı kadınlar doğuştan çok güzel bir cilde sahipken bazı kadınlarsa güzel bir görünüm yakalamak için özel bakımlara ihtiyaç duyar. Genç yaşlarda ve orta yaşlarda birçok kadın cilt estetiği yaptırmaktadır. 

Eğer ciltte lekeler mevcutsa, lekeye ve boyutuna göre peeling tedavisi uygulanmaktadır. Peeling sonrasında devam ürünlerinin kullanılması, daha güzel bir cilt yaratacaktır. İleri düzeyde cilt lekeleri için, PRP ve mezoterapi uygulamaları da yapılmaktadır. 

Cilt Estetiği Çeşitleri

Cilt soyma işlemi; cilt estetiğinde en çok kullanılan tedavi yöntemlerindendir. Cilt soyulma işleminde; cildin dış yüzeyi soyularak ciltte meydana gelen yara, akne, sivilce izleri, kırışıklıklar ve çizgiler yok edilmeye çalışılmaktadır. 

Cilt soyma işlemi her hastaya yapılamamaktadır. Cilt tipi, cilt rengi, etnik köken, yaş gibi faktörler bu uygulamada önemlidir. Cilt soyma işlemi ile yalnızca cildin en üst tabakasında ki sorunlar çözülmektedir. 

Kimyasal soyma işlemi; ciltte meydana gelen bir takım cilt sorunlarında kullanılmaktadır. Kimyasal soyma işlemi ile ciltteki ölü tabaka soyulur. Bu işlemle beraber, kan dolaşımı artmakta ve dolayısıyla dokular kendini yenilemektedir. Bu işlem en sık uygulanan işlemlerden biridir. Cilt bu uygulamadan kısa bir süre sonra tazelenir, canlanır ve parlaklaşır. 

Dermabrazyon; bu yöntem ciltteki yaraları ve kırışıklıkları onarmaya yardımcı olmaktadır. Bu işlem için bazen lokal anesteziye ya da cildin dondurulmasına gereksinim duyulabilir. Daha sonra yüksek hızlı tıbbi araç aracılığıyla cilt yüzeyinin en üst tabakası alınabilir. Bu tabaka soyulduktan sonra ortaya, pürüzsüz ve gergin bir cilt çıkabilir. 

Lazer Cerrahisi ile cildin üst tabakası onarılır. Ciltte güneşe bağlı oluşan kırışıklık ve akne tedavi edilir. Yüksek enerjide güçlendirilmiş olan karbondioksit ışık dalgaları, minimal travma ile cilt yüzeyinin en üst tabakası buharlaştırılır. Böylece cilt eski haline kavuşturulur.    

Gözaltı morlukları içinde uygulanan tedavi yöntemleri mevcuttur. Fakat gözaltı morluklarından tamamen kurtulmak mümkün değildir.  Özellikle gözaltında meydana gelen hafif morluk ve çöküntüler için doldurma işlemi yapılmaktadır. Göz kapaklarına da uygulanan dermaterapi ile daha güzel sonuçlar elde etmek mümkündür. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları