Cilt Beyazlatan Doğal Maske
Son zamanlarda cilt beyazlatmak en az bronzlaşmak kadar popüler ve istenilen bir konu halini almıştır. Daha öncesinden bronzlaşmak için birçok para döken kadınlar günümüzde neredeyse bir akım haline gelen cilt beyazlatmak için mücadele etmeye başlamış durumdalar.

Doğal Yollar İle Cilt Beyazlatma ve Maske Nasıl Yapılır ?

Bronz rengin neredeyse herkeste olması ve artık modasının geçmesi ile gözler süt beyazı ciltlere kaymış durumda. Kendi ciltlerini de aynı şekilde beyaz isteyen kadın ve erkekler bu konuda oldukça fazla para ödemektedirler. 

Yapılan tıbbi müdahaleler ve verilen kimyasal ilaçlar veya kremler kişilerin sağlığını tehdit etmektedir. Bu ilaç ve kremlerin içinde genetik ile tamamen oynayan maddeler bulunmaktadır. Bu, o an kişi için sorun teşkil etmese de daha sonrasında bir hastalık olarak ya da hemen sonraki kuşakta genetik bir rahatsızlık olarak ortaya çıkabilmektedir. 

Bu tehlikelere rağmen cilt rengini açtırmak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Cilt rengini açtırmanın tek yolu kremlerden, ilaçlardan ya da tıptan geçmemektedir. Cilt rengini açan doğal maddeler de bulunmaktadır. Üstelik bu maddeler hiçbir zarar vermeden kişilerin cilt tonunu iki ya da üç tona kadar açabilmektedir. 

Doğal Yollar İle Cilt Rengini Açan Maske

Malzemeler: 

-Üç dolu yemek kaşığı yoğurt 

-Bir avuç pirinç 

-Alerjik bir durum yok ise yarım çay kaşığı tarçın 

Yapılışı: 

Tüm malzemeler bir kase içinde karıştırılmalıdır. Tamamen birbirlerine karıştıktan sonra esmerlik sorunu olan kişiye sürülmelidir. Bu karışım yaklaşık yarım saat ile bir saat aralığında kişinin yüzünde kalmalıdır. Yüzü yakmaz ya da herhangi bir sorun olmaz. Çil problemi olanlarında kullandığı bu maske düzenli uygulamalar sonucunda yavaş yavaş ten rengini açacaktır. 

Daha hızlı bir açılma isteyenler bu maskeyi yapmanın yanı sıra sabah ve akşam yüzlerini pirinç sabunu adı verilen beyaz bir sabun ile yıkayabilirler. 

Doğal pirinç sabunu olmasına özen gösterilmelidir. Sabah ve akşam uygulanan bu sabun ile haftada iki kere uygulanan yoğurt maskesi kısa zaman içinde ten rengini doğal bir şekilde açmaya yardımcı olacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları