Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilecekler
Cilt bakımı pek çok kadının belli zamanlarını kendine ayırarak cildindeki problemler için yaptığı tüm maske, peeling, nemlendirme, yağlandırmak ve buna benzer eylemleri cilt için yapmak olarak gösterilebilir.

Cilt Bakımından Sonra Cilde Fazladan Bir Şey Yapılmalı Mı?

Cilt bakımı esnasında kişi cilt tipine göre cildine bakım uygulamalıdır. Kuru cilt yapısına sahip olanlar araştırarak kuru ciltler için olan bakımı, hassas cildi olanlar araştırarak hassas ciltler için olan bir cilt bakımını, normal cildi olarak genel anlamda hepsini uygulayabilse de araştırarak cilt tipi için en uygun olan cilt bakımını, yağlı ve akneye yatkın ciltler de araştırarak kendi ciltleri için en iyi olan cilt bakımını uygulamalıdır. Bu sayede cilt bakımının etkisi daha fazla görülecektir. Çünkü cilt tipine göre bakım uygulamak cildi doyurmanın ve cilt problemlerini önlemenin en etkili yoludur. 

Cilt bakımı öncesinde kişiler gözeneklerini açarak bakımdan daha fazla yararlanmak için bazı ekstra işler yapabilmektedir. Örneğin kaynar suyun üzerinde havlu ile yüzü tutmak gözenekleri açmaktadır. Yapılan bu işlemin üzerine bir maske yapılırsa daha etkili olacaktır. 

Cilt bakımının öncesinde olduğu gibi sonrasında da yapılabilecek şeyler vardır. Bunlar, cilt bakımının etkisini arttırmayı hedefleyen uygulamalardır. 

Cilt Bakımından Sonra Neler Yapılabilir?

Kişi cilt bakımının etkisini arttırmak ya da cildini başka bir yol ile daha temizleyerek tamamen temiz olduğundan emin olmak istiyorsa cilt bakımından sonra yapılabilecek küçük adımlar bulunmaktadır. 

Cilt bakımından hemen sonra cilde cilt tipine uygun bir krem sürülebilir. Bu deri çatlamalarını önler ve cildin yağ dengesini eşitler. 

Cilt bakımının hemen ardından yüzdeki fazla suyu ya da herhangi atığı almak için havlu yerine kağıt havlu kullanmak cildin kirlenmesini önler. 

Cilt bakımının etkisinin daha fazla hissedilmesi için gözeneklerin tamamen açık olduğu ilk iki saat gözeneklere hiçbir şey sürülmemelidir. Makyaj ve benzeri yapılmamalıdır. 

Cilt tamamen dinlenmiş ve arınmış olduğu için ilk başlarda dışarıya çıkmak ya da kirli hava ile temas etmek önerilmez. 

Cilt bakımının hemen ardından dudaklara bir dudak kremi ve cilde de masaj şeklinde uygulanan salatalık içi sürülürse cilt tamamen dinlenir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları