Cildi Gençleştiren Maskeler
Belirli bir yaştan sonra insan vücudu çok fazla kendini yenileyemez ve koruyamaz. Bu yüzden aldığı hasarlara karşın zarar görür. 35 yaşından sonra artık yüz kırışmaya, sarkmaya, solmaya başlar. Kadınlar bunun için çeşitli estetikler(germe operasyonu) geçirir.

Ya da hazır maskeler, temizleme jellerine yüzlerce lira yatırır. Aslına bakılırsa kendi başınıza evde yapacağınız birkaç karışım ile de yüzdeki kusurlardan kurtulabilinir. Tabi bu yapılan maskeleri uygularken ek olarak yüze dikkat edilmeli. 

Cilde zarar verecek hareketlerde ve davranışlarda bulunulmamalı. Örneğin yağlı, baharatlı yiyecekler yenmemeli fazla. 

Bu yüzde yağlanma ve dolayısıyla lekeler yapıyor. Makyaj fazla yapılmamalı yüzü sarkıtabilir. Ya da makyaj varken yüzde uyunmamalı. Önce yüz temizlenmeli sonra uyunmalı. Aksi takdirde yaptığınız maskeler pek fazla etki göstermeyecektir. 

Salatalık

Yüzünüzü canlandırır, parlaklık katar ve nemi dengeler. Salatalığın yüzyıllardır yüzü gençleştirmek için kullanıldığı bilinir. Bir miktar salatalık ve yoğurt karıştırıp yüzüne sürdüğünüzde gerçekten salatalığın mucizevi yararına emin olacaksınız. 

Haftada birkaç kere yüzünüze bu karışımı sürüp ılık suyla yıkadıktan sonra yüzünüzde herhangi bir sorun kalmayacaktır. Emin olun sürekli uyguladığınız zaman 5 yaş daha gençleşeceksiniz.

Muz 

  En çokta nemlendirme yaparken kullandığımız tamamen lekeler için birebir çözümdür. Uzman doktorların ileri ki yaşlarda çıkan lekeler için çok sık önerdiği muz ilk kullanımdan itibaren etki gösterecektir. Bir orta boy muz, bir tatlı kaşığı organik bal ve birkaç damla zeytin yağı ile hazırlayacağınız bir maske en az iki hafta sonra sizi tamamen gençleştirecek. 

Yoğurt

Zaten bilindi gibi yoğurt tek başına dahi yüze sürüldüğü zaman yüzü geriyor, akneleri tedavi ediyor. Yoğurda ek birkaç faydalı şey daha eklendiği zaman en iyi cilt ilacından bile iyi oluyor denebilir. İleri yaşlardaki kadınlar için yararlı olan bu madde cildi temizlerken parlaklıkta kazandırıyor. 

2 çorba kaşığı yoğurdun içerisine, 2 çay kaşığı organik bal eklendiği zaman yüze uygulanırsa daha yararlı daha faydalı olabilir. Yoğurt hem yendiği zaman hem de yüze sürüldüğü zaman her iki türlüde vücudumuza tahmin bile edemeyeceğimiz kadar fayda sağlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları